Viti 2017 fillon me spektakël në Premier League

Viti 2017 fillon me spektakël në Premier League

Premier League ka qenë gjithnjë kampionati i forcës, shpejtësisë dhe sakrificës së futbollistëve në fushën e lojës, por lojtarët që po militojnë në Angli po e kthejnë po i japin edhe ngjyra spektakli. Para pak ditësh ishte armeni Mkhitarian ndërsa një ditë më parë Oliver Giroud përsëriti atë që quhet prekja e akrepit

Pjesëmarrës në aksion që prej fillimit francezi i dha avantazhin skuadrës së Arsenalit në ndeshjen me Crystal Pallace.

Një frymëzim për këtë kampionat që mbetet në nivelin më të lartë të futbollit botëror.

Arsenali fitoi 2-0 këtë ndeshje. Goli i dytë u shënua nga Lwobi.

Tv Klan

Postuar më: 2 Janar 2017, 23:27
Abedin Bilalli
Lindi në vitin 1984 në qytetin e Gostivarit. Në vitin 2011 mbaroi studimet për gazetari në Universitetin e Tetovës. Nga viti 2013 punon si gazetar aktiv dhe është anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë.