Të gjithë e quajtën platformë, Kasami Besës e quan “deklaratë” nismën e përbashkët

Të gjithë e quajtën platformë, Kasami Besës e quan “deklaratë” nismën e përbashkët

Partitë në pushtet VMRO dhe BDI tentuan të deformojnë rezultatin zgjedhor me çka Lëvizjes BESA i janë vjedhur më së paku dy deputetë, ka deklaruar BIlall Kasami kreu i BESËS për tv 21 M në Click Plus, transmeton FLAKA.mk

Ai ka thënë se ajo që është nënshkruar nga disa parti shqiptare është deklaratë e jo platormë, Lëvizja BESA e ka platformën e saj Ridefinimi e cila është zgjidhja më e mire e shqiptarëve të Maqedonisë, tha ai.

Kasami ka shtuar se kjo deklaratë nuk do të ishte e nevojshme, që sipas tij, ka ardhur si pasojë e politikave të gabuara 25 vjeçare në Maqedoni. FLAKA.mk

 

Postuar më: 11 Janar 2017, 21:49
Abedin Bilalli
Lindi në vitin 1984 në qytetin e Gostivarit. Në vitin 2011 mbaroi studimet për gazetari në Universitetin e Tetovës. Nga viti 2013 punon si gazetar aktiv dhe është anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë.

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu