Kur do të kemi ngrohje të motit?

Kur do të kemi ngrohje të motit?

Edhe nesër e pasnesër do të jetë shumë ftohtë në më shumë vende me temperaturë nën – 15 gradë, kurse temperaturat ditore do të rriten, transmeton FLAKA.mk

Koha nesër do të jetë me diell, në pjesët perendimore me mjegull deri në lagështi të vogël. Do të frye erë e lehtë nga veriperendimi, kurse në pjesën perendiomore erë e lehtë nga drejtimi lindor. Tempetarura ditore do të lëviz nga -6 deri më 5 gradë Celsius.

Valë e re e lagësht do të ketë nga e premtja drejt fundit të ditës dhe të shtunën, kurse në vendet më të larta dhe në male do të ketë borë, kurse në vendet më të ulta do të ketë reshje të shiut dhe borës.

Reshje më intensive do të ketë në perendim ku do të vijë deri në rritje të mbulesës së borës.

Nga e hëna do të kemi mot të ndryshueshëm me reshje të kohpaskohshme të borës dhe intensitet të ndryshueshëm. FLAKA.mk

 

Postuar më: 11 Janar 2017, 22:03
Abedin Bilalli
Lindi në vitin 1984 në qytetin e Gostivarit. Në vitin 2011 mbaroi studimet për gazetari në Universitetin e Tetovës. Nga viti 2013 punon si gazetar aktiv dhe është anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë.

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat