Kasami Besës e pranon: Kemi pasur kontakte me LSDM-në

Kasami Besës e pranon: Kemi pasur kontakte me LSDM-në

I ftuar në emsionin e sontëm Click Pluns në Tv 21 është lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i cili pranoi se me LSDM-në kanë pasur takime pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit, transmeton FLAKA.mk

“Ne kemi pasur takime me LSDM-në”.

Kasami mes tjerash tha se ato do ta përkrahin BDI në Kuvend nëse partia e Ahmetit i përmbahet platformës së përbashkët të subjekteve shqiptare të Maqedonisë.

“Nesë BDI i përmbahet platformës së përbashkët, do të ketë në Parlament edhe përkrahjen e BESËS”.

Kasamit tha se kanë marrë zotim të gjitha subjektet se do ta përkrahim këtë platformë. FLAKA.mk

 

Postuar më: 11 Janar 2017, 21:42
Abedin Bilalli
Lindi në vitin 1984 në qytetin e Gostivarit. Në vitin 2011 mbaroi studimet për gazetari në Universitetin e Tetovës. Nga viti 2013 punon si gazetar aktiv dhe është anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë.

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat