Kthehu në faqen kryesore

ZGJEDHJET NË SHBA

Trump: “Një gjë e mirë” ka ndodhur në Britani

Trump: “Një gjë e mirë” ka ndodhur në Britani

Kandidati i pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian është “një gjë e mirë”. Populli britanik “ka rikthyer kontrollin e vendit të tij”, ka thënë Trump

Lexo tërë artikullin
Braktiset Trump, drejtuesi i fushatës jep dorëheqjen

Braktiset Trump, drejtuesi i fushatës jep dorëheqjen

Një nga shtyllat më të forta në rrugëtimin presidencial të Donald Trump, pikërisht menaxheri i fushatës së tij Corey Lewandowski ka dhënë dorëheqjen. Largimi i Leëandoëski vjen në një moment kyç të fushatës së republikanit që me shumë gjasë do

Lexo tërë artikullin
Trump pro armëve, sulmon Obaman dhe Clinton

Trump pro armëve, sulmon Obaman dhe Clinton

Njeriu që përgatitet të përfaqësojë republikanët në zgjedhjet presidenciale të nëntorit, Donald Trump, nuk u përmbajt gjatë një tubimi në Teksas, por përdori një sharje për autorin e masakrës së Orlandos. Nëse njerëzit në atë klub do të mbanin pistoleta

Lexo tërë artikullin
Sanders: Do të bashkëpunoj me Clinton

Sanders: Do të bashkëpunoj me Clinton

Bernie Sanders premtoi se do të punojë me kandidaten ende jozyrtare presidenciale Hillary Clinton, por nuk tha që lë garën apo që do ta mbështesë kandidaturën e saj. Senatori i Vermontit, gjatë një fjalimi për mbështetësit e tij, tha se

Lexo tërë artikullin
SHBA: Romney nuk voton për Donald Trumpin

SHBA: Romney nuk voton për Donald Trumpin

Në Shtetet e Bashkuara, ish-kandidati republikan për president, Mitt Romney thotë se nuk do të votojë për kandidatin e priitshëm të partisë Donald Trump në nëntor, duke përmendur si arsye komentet raciste dhe kundër grave të miliarderit. Zoti Romney tha

Lexo tërë artikullin
Expose – Hillary Clinton për presidente të SHBA-së

Expose – Hillary Clinton për presidente të SHBA-së

Hillary Clinton po e bën historinë e SHBA-së. Për të parën herë në SHBA pritet që një femër të shpallet për kandidate për Presidente. Hillary Clinton ka mposhtur kandidatët e tjerë të Partisë Demokratike dhe në zgjedhjet presidenciale pritet të

Lexo tërë artikullin
Clinton, kandidatja e pritshme demokrate

Clinton, kandidatja e pritshme demokrate

Hillary Clinton të martën shpalli fitoren në garën për të marrë emërimin e partisë demokrate, duke u bërë gruaja e parë, kandidate e q një partie të madhe politike në zgjedhjet e përgjithshme presidenciale në Shetet e Bashkuara. Zonja Clinton

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet në SHBA, Hillary Clinton “siguron” nominimin e Demokratëve

Zgjedhjet në SHBA, Hillary Clinton “siguron” nominimin e Demokratëve

Hillary Clinton pritet të jetë kandidatja e parë femër për postin e Presidentit të SHBA-ve. Ajo ka siguruar nominimin për të qenë kandidatja zyrtare e Demokratëve pas arritjes së numrit të kërkuar të delegatëve. Sipas një sondazhi të Associated Press,

Lexo tërë artikullin
SHBA, Trump: I gatshëm për të biseduar me Kim Jong-un

SHBA, Trump: I gatshëm për të biseduar me Kim Jong-un

Donald Trump shprehet i gatshëm të komunikojë me udhëheqësin koreano-verior, Kim Jong-un, çfarë do të përbënte një shkëputje të thellë nga politika aktuale amerikane kundrejt kombit të izoluar aziatik. I nominuari i supozuar republikan i bëri këto komente në një

Lexo tërë artikullin

LAJME NGA MAQEDONIA

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA