Kthehu në faqen kryesore

ZGJEDHJET NË SHBA

Gjysëm-vëllai i Barack Obama tha se do të votonte për Donald Trump

Gjysëm-vëllai i Barack Obama tha se do të votonte për Donald Trump

Gjysëm-vëllai i presidentit amerikan Barack Obama,  Malik Obama tha se në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA, do të votonte për kandidatin e Partisë Republikane, Donald Trump, njoftoi The Washington Times.  Malik Obama ka thënë se ai e do Trump

Lexo tërë artikullin
Ndikimi i amerikanëve myslimanë në zgjedhje

Ndikimi i amerikanëve myslimanë në zgjedhje

Amerikanët myslimanë përfaqësojnë një pjesë të vogël të popullsisë amerikane, rreth 3.3 milion vetë. Por ky komunitet mund të luajë një rol të rëndësishëm në shtetet e pavendosura gjatë zgjedhjeve presidenciale. Kur Këshilli për Marrëdhëniet Amerikano-Islame (CAIR), një organizatë e

Lexo tërë artikullin
Clinton, Kaine bashkë në fushatë

Clinton, Kaine bashkë në fushatë

Kandidatja demokrate për presidente, Hillary Clinton dhe senatori i Virgjinias Senator Tim Kaine zhvilluan për herë të parë bashkë fushatë, me një mesazh optimizmi, pas Kuvendit të Republikanëve, ku shumë nga folësit paralajmëruan se Amerika është në rënie. Mitingu u

Lexo tërë artikullin
SHBA, Sanders mbështet zyrtarisht Clintonin për presidente

SHBA, Sanders mbështet zyrtarisht Clintonin për presidente

Ish-kandidati demokrat Bernie Sanders ka dalë zyrtarisht në mbështetje të ish-rivales së saj, Hillary Clinton, për presidente të Shteteve të Bashkuara, edhe pse në një shfaqje të vonuar gjatë kësaj të marte, duke argumentuar vendimin e tij me faktin se

Lexo tërë artikullin
FBI: Nuk ka arsye për akuza ndaj Znj. Clinton

FBI: Nuk ka arsye për akuza ndaj Znj. Clinton

Drejtori i FBI James Comey tha sot se nuk ekzistojnë arsye për të ngritur akuza penale kundër ish-sekretares së shtetit Hillary Clinton lidhur me përdorimin prej saj të një serveri privat gjatë kohës që ishte në këtë detyrë. Zoti Comey

Lexo tërë artikullin
Clinton “ka vënë në rrezik” Shtetet e Bashkuara

Clinton “ka vënë në rrezik” Shtetet e Bashkuara

Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se rivalja e tij demokrate, Hillary Clinton, “ka vënë gjithë vendin në rrezik” me përdorimin e emailit privat gjatë kohës sa ka qenë sekretare shteti. Vendimi i FBI-së për

Lexo tërë artikullin
Njihuni me fëmijët e Donald Trump (Foto)

Njihuni me fëmijët e Donald Trump (Foto)

Donald Trump ka qenë në vëmendje të mediave shumë më para se të shpallte kandidaturën për President i SHBA-ve, por rreth familjes së tij është diskutuar shumë pak. Nga tre martesa të ndryshme të kandidatit republikan për President i SHBA-ve,

Lexo tërë artikullin
Brexit – reagojnë kandidatët Trump dhe Clinton

Brexit – reagojnë kandidatët Trump dhe Clinton

Kandidati i pritshëm republikan për president, Donald Trump tha se parashikon që edhe vende të tjera të ndjekin shembullin e Britanisë dhe së shpejti të bëjnë përpjekje për t’u larguar nga Bashkimi Evropian. “Njerëzit duan t’u kthehet vendi i tyre

Lexo tërë artikullin
Trump përball Clinton – Cili i shtrembëron faktet ?

Trump përball Clinton – Cili i shtrembëron faktet ?

Në garën presidenciale amerikane, republikani Donald Trump ka sulmuar në mënyrë të përsëritur jetën dhe karrierën e kundërshtares së tij demokrate, ish Sekretares amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Verifikimi i fakteve tregon se shumë prej akuzave të tij nuk qëndrojnë.

Lexo tërë artikullin
Sanders: Do të votoj për Hillary Clinton

Sanders: Do të votoj për Hillary Clinton

Kandidati demokrat për president, Bernie Sanders tha sot se ai do të votojë për zonjën Hillary Clinton në zgjedhjet e përgjithshme të nëntorit. Senatori Sanders tha në programin Morning Joe të rrjetit MSNBC se një nga qëllimet e tij është

Lexo tërë artikullin

LAJME NGA MAQEDONIA

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA