Kthehu në faqen kryesore

ZGJEDHJET NË SHBA

Trump: Jam pas Clinton

Trump: Jam pas Clinton

Zyrtarë të fushatës elektorale të Donald Trump pranuan se kandidati republikan është prapa Hillary Clinton, diçka më shumë se dy javë para se amerikanët të zgjedhin presidentin e tyre të ardhshëm. Menaxherja e fushatës së Trump, Kellyan Conway tha se

Lexo tërë artikullin
Pas debatit të tretë, Clinton në avantazh 13% kundrejt Trump

Pas debatit të tretë, Clinton në avantazh 13% kundrejt Trump

Debati i tretë dhe i fundit mes kandidatëve presidencialë, Hillary Clinton dhe Donald Trump u mbajt në Las Vegas dhe përfshiu tema mbi  gjykatën e lartë, imigracionin dhe ekonominë, politikën e jashtme dhe abortin, transmeton Flaka. Hillary Clinton e fitoi

Lexo tërë artikullin
Debati i ashpër mes Clintonit dhe Trumpit

Debati i ashpër mes Clintonit dhe Trumpit

Në Saint Louis të Misurit është zhivilluar debati i dytë presidencial ndërmjet Hillary Clinton dhe Doland Trump. Kandidatja demorakte për presidente Hillary Clinton dhe rivali i saj republikan, Donald Trump zhvilluan një debat të ashpër, teksa Trump është zotuar se

Lexo tërë artikullin
Pas debatit të parë, Hillary Clinton rifiton epërsinë në anketime

Pas debatit të parë, Hillary Clinton rifiton epërsinë në anketime

Të gjitha anketimet kanë pranuar në kor se Hillary Clinton ka fituar shumë nga debati i parë televiziv kundër Donald Trump. Anketimi më i fundit, nga Fox News që është tradicionalisht kritik ndaj kandidates demokrate e pranon se ajo udhëheq me

Lexo tërë artikullin
Clinton vs. Trump, debati i parë presidencial

Clinton vs. Trump, debati i parë presidencial

Hillary Clinton dhe Donald Trump u përballën në debatin e parë presidencial. Kandidatja demokrate dhe ai republikan shfrytëzuan 90 minuta për të paraqitur platformat e tyre para një audience televizive prej 100 milionë vetash. Debati i parë, nga tre gjithsej,

Lexo tërë artikullin
Clinton është mirë! Mjekët: E shëndetshme dhe e aftë për të shërbyer

Clinton është mirë! Mjekët: E shëndetshme dhe e aftë për të shërbyer

Mjekët e Hillary Clinton kanë qetësuar opinionin publik duke thënë se ajo është “e shëndetshme dhe e aftë për të shërbyer” si presidente e Shteteve të Bashkuara. Deklarata për informacionin e saj shëndetësor thotë se kandidatja demokrate “vazhdon të përmirësohet”,

Lexo tërë artikullin
Mosha e kandidatëve, debati kryesor i fushatës presidenciale në SHBA

Mosha e kandidatëve, debati kryesor i fushatës presidenciale në SHBA

Hillari Clinton është e shëndetshme dhe e aftë që të shërbejë si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kështu deklaroi mjekja e saj, Lisa Bardack, pasi ekipi i Clintonit publikoi dosjen e saj mjekësore. Sipas Bardack, Clinton vazhdon që

Lexo tërë artikullin
“Trump Int. Hotel ” pranë Shtëpisë së Bardhë. Vlera, 200 milionë dollarë | VIDEO

“Trump Int. Hotel ” pranë Shtëpisë së Bardhë. Vlera, 200 milionë dollarë | VIDEO

Kandidati republikan për president, Donald Trump po gjen çdo mundësi për t’iu afruar sa më shumë Shtëpisë së Bardhë. Miliarderi sapo përuroi një tjetër hotel luksoz të linjës “Trump International”, vetëm 5 blloqe ndërtesash larg shtëpisë presidenciale. Vlera e rikonstruktimit

Lexo tërë artikullin
Anketat zgjedhore në SHBA

Anketat zgjedhore në SHBA

Udhëheqësit e partisë republikane janë gjithnjë e më të shqetësuar lidhur me anketat e fundit të opinionit në shtete kyçe, apo në nivel kombëtar, që tregojnë se kandidatja demokrate Hillary Clinton ka një epërsi të madhe ndaj kandidatit republikan Donald

Lexo tërë artikullin
Presidencialet në SHBA, Trump kryeson për herë të parë ndaj Clintonit

Presidencialet në SHBA, Trump kryeson për herë të parë ndaj Clintonit

Në kohën kur Hillary Clinton pret zyrtarimin e nominimit si kandidate e demokratëve në Presidencialet e nëntorit, sondazhet përmbysen e nxjerrin në krye rivalin e saj republikan, Donald Trump. Sot, 44% e amerikanëve do të votonin për miliarderin njujorkez dhe

Lexo tërë artikullin