“Moonlight” – filmi më i mirë i vitit pas një gafe të madhe

“Moonlight” – filmi më i mirë i vitit pas një gafe të madhe

Oscar-in për filmin më të mirë të vitit 2016 e fitoi “Moonlight”, pasi çmimi fillimisht iu dha gabimisht filmit “La La Land”. Ceremonia, e organizuar nga Akademia e Arteve dhe Shkencave në SHBA, u përfshi nga kaosi, kur prezantuesja Faye

Lexo tërë artikullin
Java e modës në Milano, “Kopshti magjik” i Gucci-t

Java e modës në Milano, “Kopshti magjik” i Gucci-t

Pas New York-ut dhe Londrës, e gjithë elita e industrisë, mblidhet në kryeqytetin italian të modës, ku do të prezantohen koleksionet e reja vjeshtë-dimër 2017/2018. Propozimet e Guccit për këtë sezon, ishin veshjet me lule, insekte, kafshë e simbole dhe

Lexo tërë artikullin
Kate Upton shkëlqen në kopertinën e “Sports Illustrated”

Kate Upton shkëlqen në kopertinën e “Sports Illustrated”

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Pavarësisht thashethemeve dhe dyshimeve Kate Upton është shfaqur në kopertinën e “Sports Illustrated”, duke shkëlqyer në të. Nisi karrierën e saj në 2011 pikërisht kur u shfaq në kopertinën e kësaj reviste dhe që

Lexo tërë artikullin
Dy modelet shqiptare shkëlqejnë në Nju Jork

Dy modelet shqiptare shkëlqejnë në Nju Jork

Ato janë të vendosura të futen në arenën ndërkombëtare dhe duket se ia kanë arritur. Bëhet fjalë për dy modelet bukuroshe, Adrola dhe Xhesika, të cilat kanë qenë të pranishme në pasarelën e “Javës së Modës në Nju Jork. Adrola

Lexo tërë artikullin
Foto të papublikuara më parë, Marilyn Monroe shtatzënë

Foto të papublikuara më parë, Marilyn Monroe shtatzënë

Të papublikuara asnjëherë më parë, këto foto janë ruajtur me kujdes nga shoqja e saj, Frieda Hull, e cila u nda nga jeta në vitin 2014. Fotografi të cilat mendohet se kanë fshehur një të vërtetë tronditëse. Në këto foto,

Lexo tërë artikullin
Struganja që po shkëlqen në “The Voice of Albania” | VIDEO

Struganja që po shkëlqen në “The Voice of Albania” | VIDEO

Melisa Zhuta eshte vajza nga Maqedonia e cila se fundmi eshte bere pjese e spektaklit te talenteve “The Voice of Albania”. Vajza nga Struga eshte pjese e skuadres se Besa Kokedhimes, e cila e shtypi butonin qe ne fillim te

Lexo tërë artikullin
Ja se si regojnë të huajt kur e dëgjojnë Linda Morinën duke kënduar | VIDEO

Ja se si regojnë të huajt kur e dëgjojnë Linda Morinën duke kënduar | VIDEO

Këngëtarja karakteristike nga Kosova, Linda Morina po bën namin edhe në shtetet e tjera të Botës, njofton Agjencia e Lajmeve Flaka. Në videon e siguruar nga Flaka, shihet reagimi i vajzës nga Amsterdami i Holandës kur e dëgjon këngën e

Lexo tërë artikullin
Ja si regojnë të huajt kur e dëgjojnë Linda Morinën duke kënduar ! | VIDEO

Ja si regojnë të huajt kur e dëgjojnë Linda Morinën duke kënduar ! | VIDEO

Këngëtarja karakteristike nga Kosova, Linda Morina po bën namin edhe në shtetet e tjera të Botës, njofton Agjencia e Lajmeve Flaka. Në videon e siguruar nga Flaka, shihet reagimi i vajzës nga Amsterdami i Holandës kur e dëgjon këngën e

Lexo tërë artikullin
“Kalle llamen” kryeson edhe këtë javë “The Top List”

“Kalle llamen” kryeson edhe këtë javë “The Top List”

Andrra, artistja me origjinë shqiptare, e cila momentalisht jeton në Gjermani, duket se ka goditur në shenjë me projektin e saj të parë muzikor. “Kalle LLamen”, një projekt që tregon historinë e një vajze 14-vjeçare të martuar nga prindërit e

Lexo tërë artikullin
Sonte Cozman dhe Skivi do ta kallin Gostivarin, biletat siguroni në “Caffe 500” | FOTO

Sonte Cozman dhe Skivi do ta kallin Gostivarin, biletat siguroni në “Caffe 500” | FOTO

Sonte me fillim prej ora 21:00, në mjediset e Disco Club  “Eldorado”, në Gostivar, do të performojnë frontmenët e muzikës moderne shqiptare Cozman dhe Skivi, transmeton Flaka.  Biletat janë në shitje dhe mund të sigurohen edhe brenda ditës së sotme. Biletat mund

Lexo tërë artikullin

LAJME NGA MAQEDONIA

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA