Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë

Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë

Arkeologët kanë zbuluar një qytet 2500-vjeçar në Greqi. Shkencëtarët e universiteteve të Gothenburgut dhe Bournemouth kaën eksploruar mbetjet e fshatit të quajtur Vlochos, 300 km në veri të Athinës. Teksa disa nga mbetjet ishin njohur më parë, ishin konsideruar si

Lexo tërë artikullin
Muzeu i arteve narrative “George Lucas”

Muzeu i arteve narrative “George Lucas”

Pas një flirtimi të gjatë me San Franciskon dhe Chikagon, producenti legjendar hollivudian, George Lucas zgjodhi Los Angelesin si shtëpinë e muzeut të tij një miliard dollarësh të artit narrativ. Krijuesi i luftës së yjeve ka mbledhur një koleksion prej

Lexo tërë artikullin
Hoteli mahnitës me 7 yje

Hoteli mahnitës me 7 yje

Një shikim mbi Shangain, linja të pastra të xhamit dhe çelikut, eleganca e detajeve të stilit të viteve ’20. Ky është hoteli i ri me 7 yje, “Wanda Reign on the Bund”, i dizenjuar nga studioja arkitekturore Foster and Partners

Lexo tërë artikullin
National Geographic: Valbona, një nga vendet ideale për të shijuar natyrën

National Geographic: Valbona, një nga vendet ideale për të shijuar natyrën

National Geographic ka publikuar një shkrim në të cilën listohen nëntë vende ideale për të shijuar natyrën, por ajo që bie në sy është edhe fakti që një prej alternativave është Valbona. “Pas rënies së komunizmit në vitin 1990, Veriu

Lexo tërë artikullin
Restorantet që ju bëjnë ta harroni ushqimin

Restorantet që ju bëjnë ta harroni ushqimin

Kur dikush vendos të shkojë në restorant sigurisht që ushqimi është elementi kryesor për të cilin interesohet, por në këto restorante ai kalon në plan të dytë. Sigurisht që edhe cilësia e ushqimit është e padiskutuar, por ambientet në të

Lexo tërë artikullin
Të gjithë në Izrael

Të gjithë në Izrael

Lindi 68 vite më parë, ka një popullsi që nuk i ka kapur ende 9 milionë banorët, por është magneti më i madh për kompanitë globale teknologjike. Po flasim për Izraelin, ku mbi 300 kompani teknologjike, përfshirë këtu Apple, Microsoft,

Lexo tërë artikullin
Park Hotel dhe Spa, histori e re unike e Shkupit

Park Hotel dhe Spa, histori e re unike e Shkupit

Kryeqyteti u pasurua me simbol të ri mondan. I vendosur në zemrën e Shkupit, Park Hotel dhe Spa prej sot hap dyert për të gjithë ata me shije fine dhe dëshirë për përvoja unike. Hoteli Park është hoteli i vetëm

Lexo tërë artikullin
Reportazh: Kalishti, fshati pituresk i Komunës së Vrapçishtit

Reportazh: Kalishti, fshati pituresk i Komunës së Vrapçishtit

Rrugës rajonale rrëzë Malit Sharr afër 12 km larg Gostivarit shtrihet fshati Negotinë ku të çon rruga përmes fshatit për në Kalishtin e malësisë, i cili shtrihet në pjerrtësinë e kodrave të anës së djathtë të lumit Mosdaç. Pra, në

Lexo tërë artikullin
Tale, një mrekulli bregdetare

Tale, një mrekulli bregdetare

Në zemër të vijës bregdetare shqiptare, plazhi i Tales shtrihet në një gjatësi prej rreth 12 km nga Kunja deri në Grykderdhjen e Matit. Nga një plazh krejtësisht i virgjër, Talja është zbuluar vetëm kohët e fundit nga pushuesit, që

Lexo tërë artikullin
Ulen temperaturat në bregdetin shqiptar

Ulen temperaturat në bregdetin shqiptar

Në vendet bregdetare në Shqipëri, sot pritet të ketë mot të kthjellët, ndërsa në zona më të ulëta dhe malore, pritet të ketë edhe reshje shiu. Sipas meteorologëve, temperaturat e do të shënojnë rënie për tri gradë. Era do të  fryjë

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu