Facebook bllokon “Russia Today”

Facebook bllokon “Russia Today”

Russia Today, agjencia e ruse e lajmeve në gjuhën angleze dhe e mbështetur nga Kremlini, është bllokuar nga Facebook deri pas ceremonisë së inaugurimit të Donald Trump si President. Rrjeti social tha se bllokimi është aktivizuar pas një ankese që

Lexo tërë artikullin
Google Plus nuk ka vdekur

Google Plus nuk ka vdekur

Google Plus nuk ka vdekur, por vjen me një stil të ri. Rrjeti social i krijuar nga kolosi i Mountain Vievv në 2011 në sfidë me Facebook pothuajse ‘u zhduk’ por rikthehet në skenë dhe do të jetë online që

Lexo tërë artikullin
iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

Duhen dhe disa muaj deri në publikimin e iPhone 8 po zërat për risitë e saj janë të pafundme. Më e fundit, sipas Cowen and Company thotë se smartphone i Apple për këtë 10-vjetor mund të njohë fytyrën e përdoruesit.

Lexo tërë artikullin
Pesë kompanitë më me vlerë në 2006 dhe 2016

Pesë kompanitë më me vlerë në 2006 dhe 2016

Që nga telefonat mobil dhe rrjetet social tek realiteti virtual dhe inteligjenca artificiale, bota e teknologjisë në të cilën jetojmë sot duket ndryshe nga teknologjia e 10 viteve më parë. Në 2006, gjigandi i naftës “Exxon Mobil” udhëhiqte listën e

Lexo tërë artikullin
Facebook akuzohet për diskriminim

Facebook akuzohet për diskriminim

Një koalicion prej më shumë se 70 grupimesh dhe shoqatash për të drejtat e njeriut i kanë kërkuar Facebook që të qartësojë më shumë rregullat mbi bazën e të cilave fshin një postim në rrjetin social. Në një letër të

Lexo tërë artikullin
Ky aplikacion ju tregon më të dobët

Ky aplikacion ju tregon më të dobët

Një programues kinez, aplikacioni i të cilit i bën përdoruesit të duken më të dobët në selfie që bëjnë është vlerësuar me një pasuri prej 4.6 miliardë dollarë. Programi Meitu është bërë mjaft popullor në Kinë dhe në vendet e

Lexo tërë artikullin
Viti i makinave fluturuese

Viti i makinave fluturuese

Sot makina nuk është më një mjet luksi dhe numri i tyre në mbarë botën vazhdon të rritet me shpejtësi të llahtashme, aq sa në shumë qendra urbane, problemi më i madh, veç ndotjes që shkaktojnë është edhe trafiku. Kujtojmë

Lexo tërë artikullin
Punonjësit e “Google” rrëfehen: Ja çfarë urrejmë më shumë këtu

Punonjësit e “Google” rrëfehen: Ja çfarë urrejmë më shumë këtu

Për shumë njerëz të fushës së teknologjisë “Google” mund të ishte ëndrra më e madhe ku mund të punonin, por mesa duket nuk është edhe aq “ëndërr” të punosh për motorin më të madh të kërkimit në internet. Për portalin

Lexo tërë artikullin
“Microsoft” i shton shpejtësinë platformës “Xbox One”

“Microsoft” i shton shpejtësinë platformës “Xbox One”

Nuk është vetëm sistemi i operimit “Windows 10” ai i cili do të marrë përditësime në versionin e saj të ri në shumë element të rëndësishëm për të shtuar performancën dhe shpejtësinë e sistemit të operimit më popullor sot në

Lexo tërë artikullin
Snapchat lehtëson navigimin me një funksion universal kërkimi

Snapchat lehtëson navigimin me një funksion universal kërkimi

Snapchat sapo e bëri më të lehtë navigimin brenda aplikacionit në kërkim të miqve, grupeve, publikuesve dhe historive me një funksion universal kërkimi. Kompania mëmë, Snap, njoftoi ditën e Enjte se po dërgon një përditësim i cili përmban pikërisht funksionin

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu