Ronaldo dëshiron të thyej rekordin e të famshmit Puskas

Ronaldo dëshiron të thyej rekordin e të famshmit Puskas

Një nga lojtarët më të mirë të futbollit të kohës sonë Cristiano Ronaldo, në fanellën e përfaqësueses së Portugalisë ka shënuar 70 gola duke u radhitur si golashënuesi i katërt më i mirë i Evropës, por nuk është i paarritshëm edhe rekordi

Lexo tërë artikullin
Reali thyen rekord me transferimin e Dybalas

Reali thyen rekord me transferimin e Dybalas

Sipas raportimeve në Spanjë, Real Madridi pritet të thyejë rekordin e transfereve për Paulo Dybalan e Juventusit, njofton koha.net. Sulmuesi pritet të nënshkruajë kontratë të re me Juven dhe pritet që të mos përfshihet një klauzolë largimi. Pavarësisht kësaj, Diairo

Lexo tërë artikullin
Inter, edhe Liverpool në ndjekje të Perisiç

Inter, edhe Liverpool në ndjekje të Perisiç

Pas Chelsea dhe Manchester United, nje tjetër skuadër angleze ka hedhur sytë nga kroati i Interit, Ivan Perisiç. Jurgen Klopp është i vendosur të bëjë gjithçka për kroatin, me të cilin synon të rritë forcën sulmuese të ekipit të tij.

Lexo tërë artikullin
Top Story, çfarë ndodhi në Palermo?

Top Story, çfarë ndodhi në Palermo?

Një ndeshje që nisi me himnin shqiptarë të duartrokitur nga italianët dhe nuk përfundoi me 90 minutat e luajtuara aty. Kanë kaluar pak ditë, por shija e keqe e asaj ndodhie në Palermo, ende nuk ka kaluar. Por çfarë ndodhi

Lexo tërë artikullin
Xhaka lë Kombëtaren: I zhgënjyer nga De Biasi

Xhaka lë Kombëtaren: I zhgënjyer nga De Biasi

Humbja me Italinë ka lënë pasoja në renditjen e grupit eliminator të Shqipërisë, por gjithashtu gjeneroi një përplasje publike mes trajnerit Xhani De Biazi, dhe mesfushorit Taulant Xhaka. Ky i fundit që nuk u preferua për ndeshjen në Palermo dhe

Lexo tërë artikullin
Shqipëri: Federata e Futbollit i dënon “aktet ekstremiste” të simpatizuesve

Shqipëri: Federata e Futbollit i dënon “aktet ekstremiste” të simpatizuesve

Federata e Futbollit e Shqipërisë dje fuqishëm e ka dënuar incidentin nga i cili për afro 9 minuta u ndërpre ndeshja kualifikuese e Grupit G për Kampionatin Botëror kundër Italisë në Palermo. Gjatë takimit të së premtes, që përfundoi me

Lexo tërë artikullin
Lëshohet në përdorim stadiumi i rinovuar i fshatit Raven të Gostivarit | FOTO

Lëshohet në përdorim stadiumi i rinovuar i fshatit Raven të Gostivarit | FOTO

Stadiumi i fshatit Raven të Gostivarit, i cili nga viti 2005 nuk ka qenë aktiv, sot është riaktivizuar sërsisht. Paraprakisht, rreth një vitë për ta vendosur në fuksionalitet këtë stadium është punuar intensivisht e ku janë investuar 50 mijë euro.

Lexo tërë artikullin
Ndeshja mes Kroacisë dhe Ukrainës, arrestohen 41 persona

Ndeshja mes Kroacisë dhe Ukrainës, arrestohen 41 persona

Nga Ministria e Punëve të Brendshme e Kroacisë kanë konfirmuar, se gjatë dhe pas ndeshjes së zhvilluar mbrëmë në stadiumin Maksmir të Zagrebit mes kombëtares vendase dhe Ukrainës janë arrestuar 41 persona, raporton Anadolu Agency (AA). Siç theksohet, kryesisht bëhet

Lexo tërë artikullin
Xhaka dhe Abrashi kanë një përgjigje: Deri në vdekje kuqezi!

Xhaka dhe Abrashi kanë një përgjigje: Deri në vdekje kuqezi!

Ndoshta aktualisht situata nuk është më e mira për të dy ata në Kombëtaren shqiptare. Por për të gjithë ata që kanë dyshime, Xhaka dhe Abrashi kanë një përgjigje: “Deri në vdekje kuqezi”. Mesfushori i Bazelit dhe i Kombëtares shqiptare,

Lexo tërë artikullin
FSHF përjashton tifozët shkaktarë të trazirave në Palermo

FSHF përjashton tifozët shkaktarë të trazirave në Palermo

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pas akteve të shëmtuara që ndodhën në sfidën mes Italisë dhe Shqipërisë në stadiumin “Renzo  Barbera”, ku u hodhën flakadanë në fushën e lojës nga grupimi Illyrian Elite. Nëpërmjet një komunikate për shtyp, qeveria

Lexo tërë artikullin