Nëse e keni postuar këtë në Facebook, fshini llogarinë

Nëse e keni postuar këtë në Facebook, fshini llogarinë

Shpresa juaj se nëse shpërndani postimet virale të Facebook për përditësimet e privatësisë mund të jetë diçka e shkuar në 2016. Por fatkeqësisht shumë njerëz vazhdojnë t’i shpërndajnë. Bëhet fjalë për postime të tilla si: “Nëser është dita e fundit!

Lexo tërë artikullin
“BlackBerry” lançon “DTEK60”

“BlackBerry” lançon “DTEK60”

Pasi njoftuan se nuk do të prodhojnë më telefona, por vetëm programe “software”, “Blackberry” ka nxjerrë në treg telefonin më të ri “Android”, duke i dhënë fund një epoke të vjetër të prodhimit të këtyre pajisjeve. Modeli i ri “DTEK60”

Lexo tërë artikullin
6-të video lojrat më të popullarizuara

6-të video lojrat më të popullarizuara

Është vjeshtë, një stinë ku gjethet nisin e bien ndërsa video-lojërat mbijnë si kërpudhat pas shiut në përpjekje për të fituar betejën e mbushjes së kohës gjatë pushimeve të dimriDeri tani kanë dalë lojëra si “Forza Horizon 3” apo “Paper Mario

Lexo tërë artikullin
Tërhiqen nga tregu kamerat e përdorura nga hakerat

Tërhiqen nga tregu kamerat e përdorura nga hakerat

Ekspertët e sigurisë kibernetike dhe autoritetet amerikane deklarojnë nga hetimet paraprake se në sulmin më masiv të regjistruar ndonjëherë në historinë e internetit, janë përdorur edhe kamerat e shtëpive. Pjesa më e madhe e këtyre kamerave inteligjente i takojnë kompanisë

Lexo tërë artikullin
Mbrojtja e privatësisë, kujdes nga “Snapchat” e “Skype”!

Mbrojtja e privatësisë, kujdes nga “Snapchat” e “Skype”!

“Snapchat” dhe “Skype” listohen si aplikacionet më të këqija të mesazheve për mbrojtjen e privatësisë së përdorueseve nga organizata “Aministi International”, ndërsa “Facebook” dhe “Whatsupp” si më të mirat. Grupi në mbrojtje të të drejtave të njeriut vlerëson aplikacionet më

Lexo tërë artikullin
Instagram “dyfishon” Historitë

Instagram “dyfishon” Historitë

Instagram “dyfishon” historitë, funksioni që shëprndan foto apo video të pasuruara me shkrimem, vizatime dhe që në rrjetin social zgjasin vetëm 24 orë. Tashmë përveç shfaqjes në krye të faqes së Instagram, përdoruesit do t’i gjejnë edhe në seksionin “Explore”.

Lexo tërë artikullin
Kur është koha më e mirë për të postuar në Facebook?

Kur është koha më e mirë për të postuar në Facebook?

QuickSpout dhe disa të tjerë pretendojnë të kenë një përgjigje për pyetjen në dukje kaq të thjeshtë si “Kur është koha më e mirë për të postuar në Facebook?” Botuesit kryesorë thonë se “koha më e mirë”, për të shpërndarë përmbajtjet

Lexo tërë artikullin
Deri në shtator në Shkup do të happen tre azile pleqësh për 120 persona

Deri në shtator në Shkup do të happen tre azile pleqësh për 120 persona

Deri në shtator në Shkup do të hapen edhe tre azile të rinjë pleqësh për strehim të 120 personave. Është paraparë që çdonjëri prej tyre të ketë nga 40 persona të moshuar, kurse pronarët janë të obliguar të punësojnë më

Lexo tërë artikullin
Dhanë tokë shtetërore për agjencinë turistike, 2 të arrestuar

Dhanë tokë shtetërore për agjencinë turistike, 2 të arrestuar

Policia e Fieria ka njoftuar finalizimin e operacionit “PRONA” si dhe arrestimin e dy personave në kuadër të këtij operacioni. Bëhet fjalë për Bledar Koçiun, 36 vjeç, banues në lagjen “Loni Dhamo” të Lushnjes, me detyrë ish-regjistrues i Z.V.R.P.P Lushnje

Lexo tërë artikullin
Lëvizja e lirë, mundësi e mirë për studentët

Lëvizja e lirë, mundësi e mirë për studentët

Mungesa e liberalizimit të vizave ka cënuar një prej të drejtave elementare të njeriut, siç është lëvizja e lirë, janë shprehur vazhdimisht të rinjtë e Kosovës. Përfaqësuesit e institucioneve dhe qytetarët kosovarë më 4 maj kanë mirëpriturpropozimin e Komisionit Evropian

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat