Viti 2017 fillon me spektakël në Premier League

Viti 2017 fillon me spektakël në Premier League

Premier League ka qenë gjithnjë kampionati i forcës, shpejtësisë dhe sakrificës së futbollistëve në fushën e lojës, por lojtarët që po militojnë në Angli po e kthejnë po i japin edhe ngjyra spektakli. Para pak ditësh ishte armeni Mkhitarian ndërsa

Lexo tërë artikullin
Tashmë në Instagram mund të ruani postimet

Tashmë në Instagram mund të ruani postimet

Instagram ka publikuar përditësimin e tij më të ri. Rrjeti social në pronësi të Facebook ka njoftuar se do të shtojë tiparin e ruajtjes së postimeve në profilin tuaj. Për të shtuar ndonjë postim tek të ruajturit, thjesht klikoni në

Lexo tërë artikullin
Facebook “luftë” lajmeve të rreme

Facebook “luftë” lajmeve të rreme

Rrjeti social, Facebook, ka njoftuar fillimin e masave për të ndaluar përhapjen e lajmeve të rreme, si përgjigje ndaj presionit çdo herë në rritje për luftë kundër keqpërdorimeve që janë bërë gjatë fushatës presidenciale amerikane. Më 15 dhjetor, Facebook ka

Lexo tërë artikullin
Bitmoji në Snapchat

Bitmoji në Snapchat

Bitmoji, versioni juaj i animuar, u shtua zyrtarisht në Snapchat në korrik të 2016, disa muaj pasi Snap bleu Bitmoji nga prodhuesi i saj Bitrstrips. Prej sot, Snapcaht i jep mundësi përdoruesve të shtojnë Bitmoji në geofilters, vizatime të vogla

Lexo tërë artikullin
Safety Check i Facebook aktivizohet nga përdoruesit

Safety Check i Facebook aktivizohet nga përdoruesit

Safety Check, mjeti i Facebook që mund të përdoret në rastet e tërmeteve apo katastrofave, për ti bërë të ditur miqve dhe kontakteve se jeni mirë tashmë aktivizohet direkt nga përdoruesit e rrjetit social. Lajmi bëhet i ditur nga shoqëria

Lexo tërë artikullin
Apple mendon të ‘rikthehet’ në atdhe

Apple mendon të ‘rikthehet’ në atdhe

Një ndër premtimet më të mëdha të Donald Trump është rikthimi i prodhimit në tokën amerikane të dhjetra kompanive që kanë ‘emigruar’ kryesisht në Kinë dhe vende të tjera të Azisë Lindore për të përfituar nga krahu i lirë i

Lexo tërë artikullin
Shtetet më të rrezikshme në botë për… selfie

Shtetet më të rrezikshme në botë për… selfie

Një studim nga Carnegie Mello University ka zbuluar senë 7 muaj 127 persona në botë kanë ndërruar jetë për shkak të një selfie. Por më shumë se gjysma e incidenteve, plot 76 prej tyre kanë ndodhur në Indi, gjatë periudhës

Lexo tërë artikullin
Instagram, tani dhe live video

Instagram, tani dhe live video

Pasi kopjoi historitë e Snapchat me Instagram Stories, Instagram po përgatitet për të futur dhe live video, njësoj si Facebook live, Periscope i Twitter dhe YouTube Live. Kështu ka thënë kreu i Instagram, Kevin Systrom për Financial Times. Në fakt,

Lexo tërë artikullin
Kapele për të vendosur celularin

Kapele për të vendosur celularin

Duke patur parasysh lidhjen e fortë që kemi me rrjetet sociale shumicën e rasteve na nevojiten foto dhe video fantastike për të qenë sa më aktivë në profilet tona. Edhe pse telefonat tanë fatmirësisht ofrojnë kamera të mira dhe me

Lexo tërë artikullin
iBeat, pajisja që mund t’ju shpëtojë jetën

iBeat, pajisja që mund t’ju shpëtojë jetën

A mundet një orë e zgjuar të jetë çelësi për të shpëtuar jetën tuaj në rast të një ataku të papritur kardiak? Kur e mendon të duket absurde se si një orë inteligjente mund ta bëjë këtë gjë por tashmë

Lexo tërë artikullin