Ekskluzive/ SHBA: Trump nuk mbështet veprimet e PD

Ekskluzive/ SHBA: Trump nuk mbështet veprimet e PD

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet të jetë shfajësim për bojkotin e Parlamentit, bllokimin e zgjedhjeve dhe Reformës në Drejtësi. Në përgjigje të interesimit të Top Channel,

Lexo tërë artikullin
“Ky vit, i fundit me kanabis”

“Ky vit, i fundit me kanabis”

Në prezantimin e Fatmir Xhafës përpara dejtuesve të Policisë së Shtetit si ministri i ri i Brendshëm, kryministri Edi Rama u zotua se ky vit do të shënojë fundin e historisë së kultivimit të kanabisit në vend. “Kemi të gjitha

Lexo tërë artikullin
Vettingu, ONM shqyrton dosjet. Kontroll kandidatëve për komisionet

Vettingu, ONM shqyrton dosjet. Kontroll kandidatëve për komisionet

Në sekret të plotë, që nga mëngjesi i së hënës dhe për shumë orë, ekipi i monitoruesve ndërkombëtarë të zonjës Kalavera kanë zbarkuar në zyrat e Avokatit të Popullit. Pak orë nga mundësia e dytë që iu dha 164 aplikantëve

Lexo tërë artikullin
Koalicioni opozitar nuk tërhiqet: Qeveria teknike, e vetmja zgjidhje

Koalicioni opozitar nuk tërhiqet: Qeveria teknike, e vetmja zgjidhje

Partitë e koalicionit opozitar, përmes një deklarate të përbashkët kanë përsëritur qëndrimin se, zhbllokimi i situatës politike bëhet vetëm përmes krijimit të qeverisë teknike. “Duke shqyrtuar krizën e thellë politike ku ndodhet Shqipëria, kërcënimin e zgjedhjeve nga krimi i veshur

Lexo tërë artikullin
Ekskluzive / CDU, Bashës: Futu në zgjedhje. Ok problemet, por jepi fund bojkotit. Drejtësia, investimi ynë

Ekskluzive / CDU, Bashës: Futu në zgjedhje. Ok problemet, por jepi fund bojkotit. Drejtësia, investimi ynë

Më 23 mars kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë një letër nga zëvendëskryetari i grupit të CDU-CSU në Parlamentin gjerman, Franz Josef Jung, i cili është njëkohësisht edhe shefi i politikës së jashtme në CDU, si dhe ministër

Lexo tërë artikullin
Kriza, fillojnë pasojat. Biznesi ngrin projektet deri në shtator

Kriza, fillojnë pasojat. Biznesi ngrin projektet deri në shtator

Marinela Jazoj është fytyra zyrtare e investitorëve te huaj. Ajo thotë se kjo nuk është koha më e mirë për të investuar në Shqipëri dhe arsyet nuk lidhen me të dhënat e ekonomisë. “Biznesi në këtë kohë është në pritje.

Lexo tërë artikullin
Funari është një nga bukuritë më të mëdha të Bashkisë Elbasan

Funari është një nga bukuritë më të mëdha të Bashkisë Elbasan

E pasur me pyje të shumëllojshme, me liqene të pastër dhe një natyrë thuajse të pashkelur, Funari është një nga bukuritë më të mëdha të Bashkisë Elbasan, por edhe të vendit. Infrastruktura rrugore e vështirë ka bërë që kjo zonë

Lexo tërë artikullin
Shqipëri: Dy dekada pas Otrantos, flet i mbijetuari

Shqipëri: Dy dekada pas Otrantos, flet i mbijetuari

20 vjet pas tragjedisë së Otrantos, Krenar Xhavara, vetëm 28 vjeç atëherë e sot 48, kujton se si në 8 minuta pa me sytë e tij të fundosej anija ku në bord ishte bashkëshortja, vajza 6-muajshe dhe anëtarë të tjerë

Lexo tërë artikullin
Shqipëri: Çarmatosja e popullsisë. Çdo ditë dorëzohen 20 armë dhe mijëra municione

Shqipëri: Çarmatosja e popullsisë. Çdo ditë dorëzohen 20 armë dhe mijëra municione

Më shumë se 1200 armë dhe mbi 300 mijë municione janë mbledhur nga Policia e Shtetit deri më tani, falë dorëzimit vullnetar që po vijon në gjithë vendin. Albert Dervishaj, shef i rendit në Policinë e Shtetit, thotë: “Kur nisi

Lexo tërë artikullin
Shifra të frikshme/“20 djem janë mbytur këto ditë në Vlorë, ky është fajtori”

Shifra të frikshme/“20 djem janë mbytur këto ditë në Vlorë, ky është fajtori”

Ditën e djeshme në rrjetat e peshkimit të disa peshkatarëve vlonjatë ra trupi i pajetë i  një mashkulli ndërkohë që peshkatarët e Kavajës gjetën sot në Spille një tjetër trup të pajetë. Se ç’po ndodh në Shqipëri me gjithë këta

Lexo tërë artikullin