21 Janari, Rama: Drejtësia më pranë se kurrë. Rigjykim pas reformës

21 Janari, Rama: Drejtësia më pranë se kurrë. Rigjykim pas reformës

Në 6-vjetorin e 21 Janarit, Kryeministri Edi Rama u shpreh se sot drejtësia për katër vrasjet në bulevard është më afër se kurrë dhe kjo falë reformës në drejtësi. “21 Janari është një nga ato momentet në historinë e një

Lexo tërë artikullin
PD, me sytë nga Trump. Basha, Mediu e Dule në në Uashington

PD, me sytë nga Trump. Basha, Mediu e Dule në në Uashington

“Me ardhjen e presidentit Trump nis një erë e re, jo vetëm për Amerikën por edhe për Shqipërinë”. Shprehja Lulzim Bashës, i cili mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Trump, thotë gjithçka për shpresën e re të opozitës.

Lexo tërë artikullin
Rama: Si po kap Rusia asetet stragjike në Shqipëri dhe kërkesat e Putinit

Rama: Si po kap Rusia asetet stragjike në Shqipëri dhe kërkesat e Putinit

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare në Nju Jork, Shenasi Rama thotë se Rusia po vepron në prapaskenë në Ballkan dhe në Shqipëri. I ftuar në emisionin “Arena” në Ora News, Rama sqaron edhe mënyrën se si po veprohet. Rama: Rusia si

Lexo tërë artikullin
Skandali/Fiks Fare: Si rekrutohen vajzat për shërbime seksuale

Skandali/Fiks Fare: Si rekrutohen vajzat për shërbime seksuale

Teksa tenton të gjesh një punë si kameriere, balerinë, apo masazhatore, shumë lehtë mund të përfundosh si punonjëse seksi. Këto janë vetëm disa mënyra kamuflimi në Tiranë për të ofruar shërbime seksuale. Skandali është zbuluar nga gazetarët e Fiks Fare

Lexo tërë artikullin
Inaugurimi i Trump, Basha: Me ftesë, jo me biletë

Inaugurimi i Trump, Basha: Me ftesë, jo me biletë

Në një intervistë dhënë për Zërin e Amerikës, Lulzim Basha tha se ndodhej në Uashington me ftesë të kongresmenëve republikanë për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit dhe aktivitetet e tjera që pasojnë marrjen e detyrës nga Donald Trump.

Lexo tërë artikullin
SHBA “armatos” Shqipërinë, 250 blinda dhuratë për ushtrinë

SHBA “armatos” Shqipërinë, 250 blinda dhuratë për ushtrinë

250 autoblinda ushtarakë do t’i shtohen ushtrisë shqiptare brenda gushtit 2017. Burime nga Ministria e Mbrojtjes bënë me dije se këto mjete janë dhuratë e ushtrisë amerikane për forcat e armatosura shqiptare dhe do të përdoren për rinovimin e flotës

Lexo tërë artikullin
Defekt në aeroplanin në të cilin udhëtonte Edi Rama

Defekt në aeroplanin në të cilin udhëtonte Edi Rama

Aeroplani me të cilin udhëtonte kryeministri Edi Rama, dhe delegacioni shqiptar nga Singapori në Frankfurt ka shfaqur probleme teknike në një prej motorëve. Sipas televizionit “Report TV” bëhet me dije se, avaria në aeroplan ndodhi vetëm pak minuta para se

Lexo tërë artikullin
SHBA i thotë Shqipëris: Mos harxhoni para e kohë për dokumenta të panevojshme për vizë

SHBA i thotë Shqipëris: Mos harxhoni para e kohë për dokumenta të panevojshme për vizë

Ambasada Amerikane u kërkon shtetasve shqiptarë përmes një postimi,  të shpërndarë në rrjetet sociale dhe jo pa humor, që të mos harxhojnë para dhe energji të kota për një vizë turistike në SHBA. Ambasada thotë se gjithçka që u duhet

Lexo tërë artikullin
Shqipëri: Dekriminalizimi, tre deputetë e një kryebashkiak në ikje

Shqipëri: Dekriminalizimi, tre deputetë e një kryebashkiak në ikje

Janë edhe 16 zyrtarë të tjerë të lartë, mes tyre deputetë dhe nje  kryebashkiak, të cilët po kalojnë nën “sitën” e Prokurorisë së Përgjithshme për verifikimin e pastërtisë së figurës së tyre. Burime konfidenciale nga organi i akuzës thanë për

Lexo tërë artikullin
Meta pritet në Departamentin e Shtetit

Meta pritet në Departamentin e Shtetit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u prit në Departamentin e Shtetit në Uashington nga Ndihmës/Sekretari i Shtetit, William Brownfield. Meta dhe Brownfield diskutuan me njëri-tjetrin për forcimin e bashkëpunimit më tej mes dy vendeve, për reformën në drejtësi në Shqipëri

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu