Kushti i Metës për presidentin: Të mos jetë kukull i askujt

Kushti i Metës për presidentin: Të mos jetë kukull i askujt

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të Republikës, që pritet të zghjidhet këtë vit nga ana e parlamentit. Meta ka thënë se për të ka shumë rëndësi që presidenti të

Lexo tërë artikullin
Shkup: Në 2016, reparti shtetrorë i kardiologjisë ka bërë 388 operacione

Shkup: Në 2016, reparti shtetrorë i kardiologjisë ka bërë 388 operacione

Reparti Shterorë i Kardiologjisë në Shkup gjatë viti 2016 ka kryer 388 operacione nga të cilët 150 kirurgji vaskulare tha minitsri i shëndetësisë Nikolla Todor0v, infromon Agjencia e Lajmeve Flaka. Todorov tha se për kirurgji vaskulare pacientët në të kalurën

Lexo tërë artikullin
Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë

Ja sa kalori digjni kur bëni punët e shtëpisë

Djegia e një sasisë të konsiderueshme kalorish teksa bëni punët e shtëpisë mund të jetë motivimi i duhur për ju, nëse ngurroni të pastroni. Shërbimi i përmirësimit të shtëpisë “Plentific”, liston numrin e kalorive që digjni çdo orë bazuar në

Lexo tërë artikullin
Të ndihesh e lehtë, pa dietë

Të ndihesh e lehtë, pa dietë

Pas ekzagjerimeve me ushqimin në ditët e festave të fundvitit, kthehet dëshira për të qënë më të lehtë. Një nevojë natyrale që të jep vitalitet, bonifikon muskujt dhe kërkon përqëndrim mendor. Mjaftojnë disa rregulla të vogla për të luftuar lodhjen

Lexo tërë artikullin
Ndryshoni mënyrën e të ngrënit

Ndryshoni mënyrën e të ngrënit

Raporti juaj me ushqimin? Shpesh mungesa e kohës na bën skllav të ushqimeve të gatshme dhe industriale, sasi e madhe sheqeri, kripe, konservantësh dhe ngjyruesish. Ja disa detaje për tu fokusuar në kuzhinën natyrale dhe në transformimin e stilit të

Lexo tërë artikullin
Ushqimet që duhen për një lëkurë rinore

Ushqimet që duhen për një lëkurë rinore

Ushqimi në mënyrën e duhur është thelbësor nëse doni të keni një lëkurë të re. Nëse doni që të keni një fytyrë të shndritshme, duhet të konsumoni ushqime të pasura me minerale (zink dhe hekur), me aminoacide, acide yndyrore Omega-3

Lexo tërë artikullin
Zvoglohet numri i alkoolistëve dhe duhanxhinjëve në Maqedoni

Zvoglohet numri i alkoolistëve dhe duhanxhinjëve në Maqedoni

Hulumtuesja kryesore për përfaqësimin e substancave subtropike dhe prëdorimin e tyre nga nxënësit (EPSAD) në Maqedoni, Silvana Onçeva, tha se dukshëm ulet numri i të rinjve të cilët kanë përdorur cigare prej 56,5 për qind në vitin 1999 në 38

Lexo tërë artikullin
ISHPM, informacione të frikshme për të prekur nga gripi sezonal

ISHPM, informacione të frikshme për të prekur nga gripi sezonal

Instituti për Shëndet Publik në Maqedoni ka publikuar informacione të frikshme për mbi 20 mijë persona të prekur nga gripi sezonal. Bëhet fjalë për periudhë një javore ku janë prekur më shumë se 20 mijë qytetarë.Gripi tanimë mendohet se quhet

Lexo tërë artikullin
Drejtori i CIA-s erdhi në Tiranë me ftesë të Visho Ajazi-Likës

Drejtori i CIA-s erdhi në Tiranë me ftesë të Visho Ajazi-Likës

Drejtori i CIA-s, Xhon Brenan ka ardhur në Tiranë me ftesë të kreut të SHISH-it, Visho Ajazi-Likës. Kështu deklaron kreu i SHISH-it në një kartolinë dërguar kolegëve, ku ka edhe foto të takimit me të. Ajazi, pasi u uron kolegëve

Lexo tërë artikullin
Pastroni mushkëritë për 3 ditë me këtë përbërje

Pastroni mushkëritë për 3 ditë me këtë përbërje

Kjo recetë është e përshtatshme për të gjithë, sidomos për duhanpirësit, për të pastruar mushkëritë nga nikotina dhe katrani. Dy ditë para se të konsumoni recetën, mos i përdorni produktet dhe nënproduktet e qumështit, sepse ato mund të ngadalësojnë procesin

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu