Haradinaj, Serbia rrit sigurinë nëpër ambasada

Haradinaj, Serbia rrit sigurinë nëpër ambasada

Serbia ka kërkuar ngritjen e nivelit të sigurisë për disa nga ambasadat e saj, pas deklarimeve të shefit të diplomacisë serbe, një ditë më parë se ka informacione të sigurta nga një shërbim perëndimor. Daçiç ka folur lidhur “me planin

Lexo tërë artikullin
Kapshticë, fluks dhe vonesa

Kapshticë, fluks dhe vonesa

Vazhdon fluksi i lëvizjeve të udhëtarëve në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, një prej pikave më të rëndësishme në vend. Pasi kanë kaluar ditën e Krishtlindjes në vend, mijëra emigrantë këtë të hënë kanë nisur rikthimin drejt shtetit grek,

Lexo tërë artikullin
Hagë, verdikti ndaj Mladiç mund të kërkojë një vit kohë

Hagë, verdikti ndaj Mladiç mund të kërkojë një vit kohë

Gjyqi për krime lufte dhe gjenocid ndaj ish-shefit ushtarak serbo-boshnjak, gjeneralit Ratko Mladiç, u mbyll këtë të enjte, ndërkohë që 3 gjykatës të Kombeve të Bashkuara kanë shtyrë qëllimisht periudhën e diskutimeve për vendimmarrjen, një proces që pritet të marrë

Lexo tërë artikullin
Turqia prish konsensusin; Lajm i mirë, por i ngrirë për Shqipërinë

Turqia prish konsensusin; Lajm i mirë, por i ngrirë për Shqipërinë

Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme të BE-së, në një situatë të pandodhur më parë, ka vendosur të mos ketë konkluzione, por deklaratë të Presidencës, pasi një nga shtetet anëtare ka kërkuar ngrirjen e procesit të zgjerimit, duke mos rënë dakord

Lexo tërë artikullin
Ministri grek provokon dhe i përgjigjet Ramës për çamët

Ministri grek provokon dhe i përgjigjet Ramës për çamët

“Deklaratat e fundit nga Rama duhet të sjellin përsëri në kujtesën tonë se ata për të cilët ai flet ishin bashkëpunëtorë të nazistëve. Ne nuk do të pranojmë sfida të tilla”, ishte kjo deklarata e bërë nga ministri grek i

Lexo tërë artikullin
Vuçiq:“Më kërcënon snajperisti më i mirë në rajon”

Vuçiq:“Më kërcënon snajperisti më i mirë në rajon”

“Marr kërcënime, por nuk frikësohem për jetën time, frikësohem për familjen time”. Kështu ka thënë kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, transmeton Flaka. Shefi i qeverisë serbe, duke folur për revistën kroate “Globus” ka thënë se në fillim çdo gjë i

Lexo tërë artikullin
Turqia anulon ligjin që do t’i lejonte burrat t’i përdhunonin fëmijët

Turqia anulon ligjin që do t’i lejonte burrat t’i përdhunonin fëmijët

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, e ka tërhequr një projektligj i cili do t’i falte burrat e dënuar për marrëdhënie seksuale me vajza të mitura, nëse ata do t’i martonin ato, transmeton Flaka. Vendimi i qeverisë turke vjen pak para

Lexo tërë artikullin
Davutoglu: po të mos ishte NATO-ja, Kosova dhe Bosnja do të ishin si Aleppo

Davutoglu: po të mos ishte NATO-ja, Kosova dhe Bosnja do të ishin si Aleppo

Ish-kryeministri turk, Ahmet Davutoglu, ka thënë se Kosova dhe Bosnja e Hercegovina do të ishin si Aleppo e sotme po të mos ishte ndërhyrja e NATO-s. “Po të ishte NATO-ja aktive në Siri, nuk do ta kishim këtë problem”, tha

Lexo tërë artikullin
Turqi: Erdogan legalizon përdhunimin e  vajzave nën 15 vjeç

Turqi: Erdogan legalizon përdhunimin e  vajzave nën 15 vjeç

Mijëra protestues u tubuan mbrëmë në Stamboll, Ankara dhe në qytete tjera të Turqisë në shenjë revolte kundër ligjit të ri me të cilin presidenti turk Erdogan, do që të legalizojë përdhunimin e vajzave të moshës nën 15 vjeç, transmeton

Lexo tërë artikullin
Vdiq në moshën 90 vjeçare ish-prsidenti i Greqisë Stefanopulos

Vdiq në moshën 90 vjeçare ish-prsidenti i Greqisë Stefanopulos

Ish-presidenti i Greqisë, Kostis Stefanopulos i cili ka shërbyer nga viti 1995 deri në 2005, ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare, transmeton Flaka. Politikani konservator Stefanopulos ishte shtruar në spital në Athinë me diagnozën e infeksionit akut respirator. Mjekët kanë kanë

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu