Këto janë shenjat që një lidhje po merr fund

Këto janë shenjat që një lidhje po merr fund

Kur jemi në një lidhje ne tregojmë pjesën më të mirë të vetes. Kur je romantik të ndihmon të ecësh para, të shohësh gjërat pozitivisht dhe të japësh mbështetje duke na tërhequr në labirinthet e jetës. Por nuk funksionon gjithmonë

Lexo tërë artikullin
Mund të bëjë gjithçka një mama ?

Mund të bëjë gjithçka një mama ?

Mund të bëjë gjithçka një nënë? Realiteti ka treguar që po, është e mundur. Nënat sot bëjnë rolin e nënave, punojnë, merren me shtëpinë, me partnerin, me prindërit e moshuar… Por ndërkohë femrës i kërkohet edhe një farë vëmendje për

Lexo tërë artikullin
Çizmet e dimrit 2017

Çizmet e dimrit 2017

Çizmet e dimrit të 2017 janë të larta mbi gju. Cuissardes janë sinonim i sensualitetit. Perfekte në kombinim me minifund, pantallona të ngushta, dhe kanë fuqinë të vënë në dukje këmbët dhe të zgjasin trupin. Nga modeli i të sheshtave

Lexo tërë artikullin
Shtatë gjëra që nuk duhet t’i bëni në punë

Shtatë gjëra që nuk duhet t’i bëni në punë

Të gjithë bëjnë gabime, sidomos në punë. Por pa prezumimin e të qënit perfekt ka gabime të evitueshme në pjesën më të madhe të rasteve. Të gjithëve na ka ndodhur të gjendemi në një situatë të sikletshme me shefin apo

Lexo tërë artikullin
Si të parandaloni hollimin e flokut

Si të parandaloni hollimin e flokut

Stresi, plakja dhe shtatzënia janë disa nga faktorët që mund të shkaktojnë hollim të flokut. Kjo gjë ndikon shumë në vetëbesimin e femrave, por ka disa gjëra të thjeshta që mund të bëni çdo ditë për t’i mbajtur në formë

Lexo tërë artikullin
10 gjërat që duhet të bëni në 2017-n

10 gjërat që duhet të bëni në 2017-n

Tashmë kemi hyrë në vitin e ri dhe secili prej nesh ka caktuar objektivat për 12 muajt e ardhshëm. Mirëpo disa sugjerime nuk ju bëjnë dëm. Ja 10 gjërat që ua propozojmë që të bëni këtë vit. Fikeni pak më

Lexo tërë artikullin
Britania investon te armët lazer

Britania investon te armët lazer

Armë lazer si ato që shohim në filma janë ende larg, por janë qartësisht në objektivat e ardhshme të ushtrive në të gjithë botën. SHBA e vende të tjera kanë eksperiementuar me disa forma lazeri për përdorime ushtarake dhe garës

Lexo tërë artikullin
Në temperatura -50 gradë celsius

Në temperatura -50 gradë celsius

Vendi ynë po përgatitet të kalojë ditë të ftohta me temperatura të cilat pritet të shkojnë deri në -20 gradë celsius, por të mendosh që në Oymyakon të Rusisë temperatura mesatare gjatë periudhës së dimrit është -50 gradë celsius, të

Lexo tërë artikullin
E dinte se do të vdiste sapo të lindte, por nëna merr një vendim | FOTO

E dinte se do të vdiste sapo të lindte, por nëna merr një vendim | FOTO

Një nënë ka treguar historinë e saj të dhimbshme, kur ka vendosur që të vazhdojë shtatzëninë e të sjellë në jetë vajzën e saj edhe pse i thanë se ajo ishte e “papajtueshme me jetën”. 34-vjeçarja Abbey Ahern nga Oklahoma,

Lexo tërë artikullin
VIDEO: E pa besueshme vëllau 2 vjet e gjysëm shpëton vëllaun e tij binjak  

VIDEO: E pa besueshme vëllau 2 vjet e gjysëm shpëton vëllaun e tij binjak  

Një baba i bineçëve të cilët kanë nga 2 vitë e gjysëm ka vendosur një video në facebook ku njëri nga vëllezërit bineç shpëton vëllaun e tij mbi të cilin ka ra një pjesë ë një mobilie. Në video shihet

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu