Pamjet e pabesueshme nëpër rrugët kineze

Pamjet e pabesueshme nëpër rrugët kineze

Të udhëtosh në rrugët e Kinës është gjithmonë një eksperiencë e rrezikshme. Keni menduar ndonjëherë që të jeni duke shkuar diku me makinën tuaj dhe papritur, në mes të rrugës, t’ju dalin përpara 5000 rosa? Apo të shikoni ndonjë lamë

Lexo tërë artikullin
Del në treg motori elektrik që arrin 200 km/orë

Del në treg motori elektrik që arrin 200 km/orë

E ka parë dritën e prodhimit në vitin 2014 dhe tani pas më shumë se dy vjetësh del në shitje për tregun Europian. Flasim për motorin elektrik “Johammer J1”, i prodhuar nga një kompani austriake, me të njëjtin emër. Me

Lexo tërë artikullin
SpaceX u rikthehet fluturimeve

SpaceX u rikthehet fluturimeve

Kompania amerikane e fluturimeve hapësinore, SpaceX iu rikthye misioneve për në orbitë duke hedhur me sukses nga brigjet e Kalifornisë raketën e saj Falcon 9. Ky ishte misioni i parë i kompanisë së Elon Musk, që prej incidentit të shtatorit

Lexo tërë artikullin
Volkswagen gjobitet me 4.3 miliardë dollarë

Volkswagen gjobitet me 4.3 miliardë dollarë

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka arritur një marrëveshje me prodhuesin gjerman të makinave, Volkswagen, lidhur me akuzat për anashkalim të standarteve amerikane të ndotjes që shkaktojnë makinat me naftë. Komentet i bëri Prokurorja e Përgjithëshme e Shteteve të Bashkuara, Loretta

Lexo tërë artikullin
“Herkuli” pakistanez, njeriu më i fortë në botë?! | VIDEO

“Herkuli” pakistanez, njeriu më i fortë në botë?! | VIDEO

Një burrë, pesha e të cilit shkon mbi 430 kg pretendon se është njeriu më i fortë në botë. Gjiganti Arbab Khizer Hayat cilësohet si Hulku pakistanez. Një video në të cilën ai shfaqet teksa tërheq një traktor apo dy

Lexo tërë artikullin
Restoranti ku gjobitesh po nuk hëngreRestoranti ku gjobitesh po nuk hëngre

Restoranti ku gjobitesh po nuk hëngreRestoranti ku gjobitesh po nuk hëngre

Një restorant indian në Skoci ka vendosur që të gjobisë të gjithë ata klientë që porosisin shumë dhe në përfundim nuk janë në gjendje që të përfundojnë pjatat. Të gjithë ata që lënë pa ngrënë ushqim duhet të paguajnë edhe

Lexo tërë artikullin
Kujdes nga akulli! Mund ta pësoni edhe kështu…

Kujdes nga akulli! Mund ta pësoni edhe kështu…

Akujt në rrugë padyshim që janë një problem, por ka nga ata persona që nuk ia dalin dot të qëndrojnë në këmbë. Kjo i ka ndodhur edhe një vajze në Kanada e cila kishte shkuar të hipte në makinë, por

Lexo tërë artikullin
Alisa, arma sekrete e Putin?

Alisa, arma sekrete e Putin?

Gratë hakere janë të pakta, por që ekzistojnë, kjo është e sigurtë. Më e komplikuar është të kuptosh nëse dikush nga ato bën pjesë tek skuadra e piratëve informatikë të Vladimir Putin, të akuzuar si dora e gjatë e Kremlinit

Lexo tërë artikullin
Ushtarët rusë tregojnë forcën

Ushtarët rusë tregojnë forcën

Forcat ushtarake ruse i kanë thyer shishe xhami në kokë dhe copa druri në trupat e njëri-tjetrit duke dhuruar një spektakël të forcës fizike në Filipine. Forcat e Marinës ruse ka në treguar aftësitë e tyre në qitje, luftime me

Lexo tërë artikullin
Identifikohet burimi i sinjalit alien

Identifikohet burimi i sinjalit alien

Një sinjal misterioz, i cili vinte nga thellësia e universit më në fund i është zbuluar edhe burimi prej nga vinte. Prej vitit 2007, sinjalet e shpejta të radios janë dëgjuar 18 herë dhe kanë qenë një pazëll për shkencëtarët

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat