Bora bllokon rrugën për në “Rusino”, “Komunalec” kërkon ndjesë për vonesën me bartjen e mbeturinave

Bora bllokon rrugën për në “Rusino”, “Komunalec” kërkon ndjesë për vonesën me bartjen e mbeturinave

Reshjet e pandrëprera të borës ditëve të fundit që kanë përfshi tërë vendin, kanë vështirësuar tej mase lëvizjen në trafikun rrugorë, gjë e cila ka shkaktuar edhe problem shtesë, siç është edhe bartja e mbeturinave nga autoritetet. Problem i njejtë

Lexo tërë artikullin
Vrapçisht, të gjitha rrugë janë të kalueshme, autoritetet ndihmojë edhe personat e sëmurë dhe skamnorët/FOTO/

Vrapçisht, të gjitha rrugë janë të kalueshme, autoritetet ndihmojë edhe personat e sëmurë dhe skamnorët/FOTO/

Të gjitha rrugët në Komunën e Vrapçishtit janë të hapura, duke llogaritur edhe rrugët nëpër fshatrat më të thella malore të kësaj komune që janë të shumtë në numër. Autoritetet komunale bëjnë medie se kanë punuar pa ndërprerje për të

Lexo tërë artikullin
Bejta: Rrugët e qytetit u pastruan, pastrojmë rrugët nëpër fshatra | FOTO

Bejta: Rrugët e qytetit u pastruan, pastrojmë rrugët nëpër fshatra | FOTO

Përmes një postimi në Facebook, kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka komentuar zhvillimin e situatës në terren sa i përket dëborës dhe pastrimit të rrugëve, njofton Flaka.  Bejta shkruan që reshjet atmosferike të dëborës që përfshinë territorin e

Lexo tërë artikullin
Institucionet në veprim, ministri Agim Nuhiu niset për në Jazhincë | FOTO

Institucionet në veprim, ministri Agim Nuhiu niset për në Jazhincë | FOTO

Bllokimi i nëntë automjeteve nga dëbora në pikën kufitare në Jazhincë, ka sensibilizuar institucionet e shtetit. Lajmi i publikuar në Flaka, ka nxitur reagimin e menjëhershëm nga ana e tyre.  Rrugës për në Jazhincë është ministri i Punëve të Brendshme,

Lexo tërë artikullin
Apel: Kujdes ku i parkoni veturat, duhet të pastrohen rrugët

Apel: Kujdes ku i parkoni veturat, duhet të pastrohen rrugët

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka apeluar deri tek qytetarët që të bëjnë kujdes në parkimin e veturave, sepse, vijon pastrimi i rrugëve nga dëbora dhe nevojitet hapësirë

Lexo tërë artikullin
Komuna e Tetovës vijon pastrimin e rrugëve nga dëbora | FOTO

Komuna e Tetovës vijon pastrimin e rrugëve nga dëbora | FOTO

Reshjet e dëborës vazhdojnë me intenzitet të lartë. Komunikacioni në qytet zhvillohet lirë por në kushte dimërore. Janë pastruar dhe janë të kalueshme bulevardet, unazat në qytet, si dhe rrugët me prioritet dytësor. Gjithashtu janë të kalueshme edhe rrugët për

Lexo tërë artikullin
Bejta: Borën nuk mund ta ndalim që të bjerë, por mund të angazhohemi që rrugët dhe trotuaret t’i pastrojmë | FOTO

Bejta: Borën nuk mund ta ndalim që të bjerë, por mund të angazhohemi që rrugët dhe trotuaret t’i pastrojmë | FOTO

“Borën nuk mund ta ndalim që të bjerë, por mund të angazhohemi që rrugët dhe trotuaret t’i pastrojmë dhe qytetarëve tu krijojmë kushte që të lëvizin lirshëm dhe papengesa”, shkruan Nevzat Bejta, kryetar i Komunës së Gostivarit në faqen e

Lexo tërë artikullin
Komuna e Gostivarit borën e parë e pret me 200 tonelata kripë dhe buxhet prej 5 milionë denarë

Komuna e Gostivarit borën e parë e pret me 200 tonelata kripë dhe buxhet prej 5 milionë denarë

Komuna e Gostivarit fillimin e borës së parë dhe të ftohti e acartë të cilin e paralajmëruan sinoptiket e motit e pret me të gjitha përgatitjet e nevojshme, me një buxhet i paraparë prej 5 milion denarë, kurse janë siguruar

Lexo tërë artikullin
Bejta uron qytetarët me rastin e festës së ndërrimit të motmoteve

Bejta uron qytetarët me rastin e festës së ndërrimit të motmoteve

“Kam kënaqësinë që në emrin tim personal dhe në emër të të gjitha institucioneve të Komunës së Gostivarit, t’ju përcjell urimet më të ngrohta për një Vit të Ri të begatë, duke dëshiruar që në çdo familje të mbizotërojë shëndeti,

Lexo tërë artikullin
Dorëzimi i elaborateve, administrata e Komunës së Gostivarit punon edhe të shtunën

Dorëzimi i elaborateve, administrata e Komunës së Gostivarit punon edhe të shtunën

Administrata e Komunës së Gostivarit do të punojë edhe ditën e shtunë, me qëllim që qytetarëve tu jepet mundësia të dorëzojnë elaboratet gjeodezike për legalizimin e objekteve të ndërtuara paleje, njofton Flaka   “Të nderuar qytetarë të Gostivarit, Për shkak se

Lexo tërë artikullin