Zgjidhet kryetari i Këshillit ekonomik-social në Komunën e Kërçovës

Zgjidhet kryetari i Këshillit ekonomik-social në Komunën e Kërçovës

Këshilli Lokal Enonomik-Social i Komunës së Kërçovës mbajti mbledhjen e parë konstituive   në të cilën u zgjodhën kryesia e ketij këshilli ,  kryetarë me shumic votash u Ramiz Rexhepi përfaqësues i Komunës së Kërçovës, informon Agjencia e Lajmeve Flaka. Në

Lexo tërë artikullin
Në Spitalin e Kërçovës, dje kanë kërkuar ndihmë 9-të persona me thyerje në ektremitete

Në Spitalin e Kërçovës, dje kanë kërkuar ndihmë 9-të persona me thyerje në ektremitete

Nga Reparti i Ortopedisë në Kërçovë njoftojnë së gjatë ditës se djeshme janë paraqitur 9-të persona me thyerje të gjymtyrve, ndërsa me lëndimë të vogla janë paraqitur 7 persona , informon Agjencia e Lajmeve Flaka. “Prej se janë filluar fetsta

Lexo tërë artikullin
Emin Nasufi: Të gjitha rrugët e Kërçovës të kalueshme!

Emin Nasufi: Të gjitha rrugët e Kërçovës të kalueshme!

Komuna e Kërçovës ka menaxhaur pa problem stuhinë e të fhtohtit I cili kaploi  Maqedonin, të gjitha rrugët janë të kalueshme dhe komunikacioni zhvillohet pa probleme, transmeton Agjencia e Ljameve Flaka. Shërbimet kompetente nga komuna e Kërçovës thanë se kanë

Lexo tërë artikullin
Kumanovë, rrugët plot akull, spitali plot pacientë me fraktura të thyera | FOTO

Kumanovë, rrugët plot akull, spitali plot pacientë me fraktura të thyera | FOTO

Rajoni i Kumanovës dhe Likovës mbetet edhe më tej peng i borës dhe rrugëve të papastruara. Në një situatë të këtillë ndjeshëm është shtuar paraqitja e qytetarëve në Spitalin e Kumanovës me këmbë e duar të thyera dhe fraktura të

Lexo tërë artikullin
Vrapçisht, të gjitha rrugë janë të kalueshme, autoritetet ndihmojë edhe personat e sëmurë dhe skamnorët/FOTO/

Vrapçisht, të gjitha rrugë janë të kalueshme, autoritetet ndihmojë edhe personat e sëmurë dhe skamnorët/FOTO/

Të gjitha rrugët në Komunën e Vrapçishtit janë të hapura, duke llogaritur edhe rrugët nëpër fshatrat më të thella malore të kësaj komune që janë të shumtë në numër. Autoritetet komunale bëjnë medie se kanë punuar pa ndërprerje për të

Lexo tërë artikullin
Bejta: Rrugët e qytetit u pastruan, pastrojmë rrugët nëpër fshatra | FOTO

Bejta: Rrugët e qytetit u pastruan, pastrojmë rrugët nëpër fshatra | FOTO

Përmes një postimi në Facebook, kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka komentuar zhvillimin e situatës në terren sa i përket dëborës dhe pastrimit të rrugëve, njofton Flaka.  Bejta shkruan që reshjet atmosferike të dëborës që përfshinë territorin e

Lexo tërë artikullin
Institucionet në veprim, ministri Agim Nuhiu niset për në Jazhincë | FOTO

Institucionet në veprim, ministri Agim Nuhiu niset për në Jazhincë | FOTO

Bllokimi i nëntë automjeteve nga dëbora në pikën kufitare në Jazhincë, ka sensibilizuar institucionet e shtetit. Lajmi i publikuar në Flaka, ka nxitur reagimin e menjëhershëm nga ana e tyre.  Rrugës për në Jazhincë është ministri i Punëve të Brendshme,

Lexo tërë artikullin
Apel: Kujdes ku i parkoni veturat, duhet të pastrohen rrugët

Apel: Kujdes ku i parkoni veturat, duhet të pastrohen rrugët

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka apeluar deri tek qytetarët që të bëjnë kujdes në parkimin e veturave, sepse, vijon pastrimi i rrugëve nga dëbora dhe nevojitet hapësirë

Lexo tërë artikullin
Komuna e Tetovës vijon pastrimin e rrugëve nga dëbora | FOTO

Komuna e Tetovës vijon pastrimin e rrugëve nga dëbora | FOTO

Reshjet e dëborës vazhdojnë me intenzitet të lartë. Komunikacioni në qytet zhvillohet lirë por në kushte dimërore. Janë pastruar dhe janë të kalueshme bulevardet, unazat në qytet, si dhe rrugët me prioritet dytësor. Gjithashtu janë të kalueshme edhe rrugët për

Lexo tërë artikullin
Bejta: Borën nuk mund ta ndalim që të bjerë, por mund të angazhohemi që rrugët dhe trotuaret t’i pastrojmë | FOTO

Bejta: Borën nuk mund ta ndalim që të bjerë, por mund të angazhohemi që rrugët dhe trotuaret t’i pastrojmë | FOTO

“Borën nuk mund ta ndalim që të bjerë, por mund të angazhohemi që rrugët dhe trotuaret t’i pastrojmë dhe qytetarëve tu krijojmë kushte që të lëvizin lirshëm dhe papengesa”, shkruan Nevzat Bejta, kryetar i Komunës së Gostivarit në faqen e

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat