Bushati: Ka një qëndrim të pashpjegueshëm të autoriteteve maqedonase

Bushati: Ka një qëndrim të pashpjegueshëm të autoriteteve maqedonase

Pse u përfshi Shqipëria në tentativën për të krijuar një platformë, një dokument të përbashkët mes partive shqiptare? Platforma e përbashkët e partive parlamentare shqiptare në Maqedoni është një produkt i një pune të përbashkët të partive nënshkruese. Shqipëria ka

Lexo tërë artikullin
INTERVISTA – Nuhiu:  Është e nevojshme që dyert e MPB-së të mbeten të hapura edhe për një kohë për shqiptarët

INTERVISTA – Nuhiu: Është e nevojshme që dyert e MPB-së të mbeten të hapura edhe për një kohë për shqiptarët

Agjencia e Lajmeve “Flaka”, realizoi intervistë me zëvendësministrin e Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu. Në megaintervistën e dhënë për Flaka, Nuhiu flet për aktualitet brenda Ministrisë së Punëve të Brendsme (MPB), me theks të veçantë çështjet që i tangojnë shqiptarët.

Lexo tërë artikullin
Intervista, zëvendësministri Nuhiu flet për aktualitet në MPB !

Intervista, zëvendësministri Nuhiu flet për aktualitet në MPB !

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, në një intervistë ekskluzive për Agjencinë e Lajmeve “Flaka”, flet për qeverisjen e tij në postin e zëvendësministrit në gjashtë muajt e para të marrjes së mandatit. “Postin e zëvendësministrit e ushtroni në

Lexo tërë artikullin
E vërteta nuk ka rëndësi – si ndikojnë lajmet negative te njerëzit

E vërteta nuk ka rëndësi – si ndikojnë lajmet negative te njerëzit

Lajme negative për terrorin arrijnë të pafiltruara dhe në mënyrë direkte përmes medieve sociale gjithnjë e më shumë njerëz. Cilat janë pasojat? Profesor Oliver Quiring, ekspert i shkencave të komunikimit shpjegon për DW. DW: Çfarë do të thotë për njerëzit

Lexo tërë artikullin
INTERVISTË EKSKLUZIVE – Fitorja e fundit, Seferi: Ky titull vlen shumë për mua !

INTERVISTË EKSKLUZIVE – Fitorja e fundit, Seferi: Ky titull vlen shumë për mua !

  Në një intervistë ekskluzive për Flaka – Media Online, boksieri i mirënjohur kombëtar dhe ndërkombëtar, Sefer Seferi flet mbi fitoren e arritur së fundmi përballë hungarezit, Laszlo Hubert duke fituar titullin “WBF-Intercontinental”. Seferi thotë se kjo ndeshje i ka

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat