KOMENT: Disa portaleve anti-BDI u mbetën lajmet të pa publikuara !

KOMENT: Disa portaleve anti-BDI u mbetën lajmet të pa publikuara !

Vendimi i BDI-së për t’i thënë Jo Nikolla Gruevskit për të bërë shumicën parlamentare dhe kabinetin e ri qeveritar, ka lënë pa lajme të parapërgatitura disa portale të reshtuara kundër BDI-së.  Përgjegjësit e këtyre portaleve por edhe gazetash e televizionesh,

Lexo tërë artikullin
KOMENT: Mediat shqipfolëse që mendojnë se dielli i shqiptarëve lind vetëm në selinë e LSDM-së !

KOMENT: Mediat shqipfolëse që mendojnë se dielli i shqiptarëve lind vetëm në selinë e LSDM-së !

“Deklarata e partive shqiptare është kompatibile në një pjesë dhe në një pjesë jo. Megjithatë, do të kumtojmë në kohë”, ka deklaruar nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançeski, njofton TVM2. Dhe derisa u bë kjo deklaratë mediat shqipfolëse që u vunë

Lexo tërë artikullin
Rritet numri i udhëtarëve nëpër aeroportet e Maqedonisë

Rritet numri i udhëtarëve nëpër aeroportet e Maqedonisë

Për 17 % është rritur numri i udhëtarëve që janë transportuar nga dy aeroportet e Maqedonisë në nëntë muaj të parë të këtij viti, në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, shruna Tv 21, përcjell FLAKA.info Kompania “TAV

Lexo tërë artikullin
DOSJE: Njeriu që i tha lamtumirë Ditarit për të përqafuar emblemën e UÇK-së | FOTO

DOSJE: Njeriu që i tha lamtumirë Ditarit për të përqafuar emblemën e UÇK-së | FOTO

Njeriu që i tha lamtumirë Ditarit për të përqafuar ambelëmën e UÇK-së, ky është kryetari aktual i Komunës së Gostivarit,dhe nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Nevzat Bejta.  Nga viti 1985 deri vitin 1987 ishte mësimdhënës në Shkollën Fillore

Lexo tërë artikullin
VËSHTRIM: Dhimbje për Almirin, mos të keqperdorët kjo vdekje

VËSHTRIM: Dhimbje për Almirin, mos të keqperdorët kjo vdekje

Vrasja me paramendim e vogëlushit 4 vjeçar nga Kumanova nga ana e një maqedonasi preku shpirtrat e të gjithë njerëzve me virtyte njerëzore. Aksidenti famëkeq që solli vdekjen e fëmijës shqiptar nga Kumanova, është aksident me paramendimi dhe autori duhet

Lexo tërë artikullin

LAJME NGA MAQEDONIA

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA