Femrat kundër Trump, protesta në shumë vende të botës

Femrat kundër Trump, protesta në shumë vende të botës

Tre martesa dhe dy divorce nuk janë detyrimisht tregues se e ke të vështirë të gjesh gjuhën me femrat, por një farë hije dyshimi e lënë. Duket se këtë mendim kanë me miliona femra në botë që të shtunën protestuan

Lexo tërë artikullin
Hollywoodi kundër Donald Trump

Hollywoodi kundër Donald Trump

Alec Baldwin, Robert De Niro, Michale dhe Juliane Moore ishin mes aktorëve e regjisorëve hollivudiane që ju bashkuan një proteste kundër Donald Trumpit në Nju Jork, në prag të betimit të tij si president. Baldwin, i cili satirizon shpesh liderin

Lexo tërë artikullin
Donald Trump betohet si president i SHBA: Amerika do shkëlqejë sërish

Donald Trump betohet si president i SHBA: Amerika do shkëlqejë sërish

Donald Trump është betuar si president i Shteteve të Bashkuara përpara 900 mijë të pranishëmve në Capitol Hill. “Do të kryej me besnikëri detyrën e presidentit të SHBA. Do të bëj më të mirën për të mbrojtur Kushtetutën e SHBA.

Lexo tërë artikullin
Publikohen letrat e Bill Clinton dhe George W. Bush për pasardhësit/FOTO/

Publikohen letrat e Bill Clinton dhe George W. Bush për pasardhësit/FOTO/

Letra prekëse e shkruar me dorë nga Presidenti George W. Bush për pasardhësin e tij Barack Obama në prag të betimit të tij në vitin 2009 është publikuar për herë të parë. Letra e shkruar Obamës, e cila doli nga

Lexo tërë artikullin
Protestat anti-Trump, thyhen xhama biznesesh dhe makinash

Protestat anti-Trump, thyhen xhama biznesesh dhe makinash

Të veshur me të zeza, aktivistë protestues kundër presidentit të zgjedhur Donald Trump gjatë ditës së tij të betimit kanë thyer xhamat e dyqaneve dhe automjeteve në Uashington, si dhe u përleshën me policinë duke hedhur gaz molotov, ndërkohë që

Lexo tërë artikullin
Si u thinj një President, 8 vitet e Obamës dhe trashëgimia që la/VIDEO/

Si u thinj një President, 8 vitet e Obamës dhe trashëgimia që la/VIDEO/

Barack Obama hyri në Shtëpinë e Bardhë si diçka e re në historinë e Amerikës. Nuk u zgjodh në bazë eksperience, as për rolin e tij si kreu i ndonjë partie apo lëvizjeje. Nuk kishte qenë as guvernator, as gjeneral

Lexo tërë artikullin
Para pak qastesh Donald Trump u betua si president i SHBA: Amerika do shkëlqejë sërish

Para pak qastesh Donald Trump u betua si president i SHBA: Amerika do shkëlqejë sërish

Donald Trump është betuar si president i Shteteve të Bashkuara përpara 900 mijë të pranishëmve në Capitol Hill. “Do të kryej me besnikëri detyrën e presidentit të SHBA. Do të bëj më të mirën për të mbrojtur Kushtetutën e SHBA.

Lexo tërë artikullin
Sondazhet në Francë, socialistët të fundit. Le Pen udhëheq

Sondazhet në Francë, socialistët të fundit. Le Pen udhëheq

Vetëm pak ditë para raundit të parë të “primareve” mes socialistëve francezë, cilido kandidat i së majtës rezulton të mbetet sërish pas 4 kandidatëve kryesorë për president në Francë. Sondazhi i fundit i ndërmarrë nga “Cevipof” dhe i publikuar këtë

Lexo tërë artikullin
Stoltenberg hedh poshtë kritikat e Trumpit

Stoltenberg hedh poshtë kritikat e Trumpit

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, hodhi sot poshtë kritikat e presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se aleanca është një organizatë e vjetruar, duke qartësuar se NATO është e përfshirë që moti në

Lexo tërë artikullin
Soros: Jam i bindur se Trump nuk do të ketë sukses

Soros: Jam i bindur se Trump nuk do të ketë sukses

Miliarderi amerikan George Soros tha sonte se është i bindur që Presidenti amerikan Donald Trump, nuk do të ketë suksese në zbatimin e politikave të shpallura. “Unë personalisht jam i bindur se nuk do të funksionojë. Jo pse njerëzit si

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu