Samsung nuk tërheq vetëm Note 7 nga tregu

Samsung nuk tërheq vetëm Note 7 nga tregu

Pas tërheqjes globale të 2. 5 milionë smartphone Galaxy Note 7, Samsung i duhet sërish të menaxhojë dështimin me një tjetër produkt të tij, lavatriçen. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kompania ka bërë thirrje të tërheq 2.8 milionë lavatriçe

Lexo tërë artikullin
E ardhmja e seksit? Robotët

E ardhmja e seksit? Robotët

Teknologjia po futet me shpejtësi në çdo aspekt të jetës sonë dhe nuk është e largët koha që këtë do ta bëjë edhe në dhomën e gjumit. Futurologu Ian Pearson ka publikuar një raport ku mundohet të parashikojë të ardhmen

Lexo tërë artikullin
Zuckerberg humbet 3.7 miliardë dollarë

Zuckerberg humbet 3.7 miliardë dollarë

Pavarësisht rezultateve mjaft pozitive në dy tremujorët e parë të këtij viti, themeluesi dhe drejtori i përgjithshëm i “Facebook”, Mark Zuckerberg mori një goditje të rëndë të mërkurën, ku në vetëm dy orë pas mbylljes së bursave ai ka humbur

Lexo tërë artikullin
Facebook sjell “Gameroom”

Facebook sjell “Gameroom”

Facebook po synon tregun e videlojërave nga kompjuteri. Pas disa muajsh testime dhe në fshehtësi, shoqëria e Mark Zuckerberg ka bërë publike “Gameroom”, dhoma e lojërve. Kjo platformë nuk është e lidhur me rrjetin social dhe përdoret për videolojëra në

Lexo tërë artikullin
Kujdes! Ky virus po sulmon iPhonët

Kujdes! Ky virus po sulmon iPhonët

Kohët e fundit të gjithë përdoruesit e iPhone janë përballur me një mesazh të pazakontë në telefonin e tyre, ku shkruhet se ID-ja e pajisjes tuaj iPhone do të skadojë. Ky mesazh nuk është gjë tjetër veçse një virus. Shumë

Lexo tërë artikullin
SAMSUNG PREZANTON GEAR S3 CLASSIC DHE GEAR S3 FRONTIER

SAMSUNG PREZANTON GEAR S3 CLASSIC DHE GEAR S3 FRONTIER

Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier janë tani të gatshme për para-porositje në ueb faqen zyrtare të Samsung në Britani të madhe. Të dyja modelet e orëve të mençura do të shiten me çmim fillestar prej 349 funtave. Dërgesat

Lexo tërë artikullin
WhatsApp në shënjestrën e autoriteteve të BE

WhatsApp në shënjestrën e autoriteteve të BE

Ndryshimet e WhatsApp në kushtet e privatësisë e kanë vënë kompaninë në qendër të vëmendjes të autoriteteve eurpiane për mbrojtjen e të dhënave. Në një term të tij thuhet se WhatsApp shpërndan të dhënat me kompaninë që e ka në

Lexo tërë artikullin
Apple debuton me Macbook Pro në Retina dhe Touch ID

Apple debuton me Macbook Pro në Retina dhe Touch ID

Apple më në fund ka lansuar modelet e reja të laptopëve Macbook Pro me ekranin Retina, duke pretenduar se do të jetë “versioni më i hollë dhe më i lehtë i MacBook Pro” i bërë ndonjëherë. Apple njoftoi se Macbook

Lexo tërë artikullin
5G mund të jetë gati më shpejt nga sa pritej

5G mund të jetë gati më shpejt nga sa pritej

Ju ka ardhur në majë të hundës nga internet i ngadaltë në telefon? Falë ekspertëve në Etisalat, ky nuk do të jetë më problem. Javën e shkuar, kompania me bazë në Emiratet e Bashkuara përmbylli me sukses testin e parë

Lexo tërë artikullin
iPhone 8 në tri madhësi të ekraneve

iPhone 8 në tri madhësi të ekraneve

Apple do të sjellë shumë ndryshime me telefonin e ardhshëm, iPhone 8. Kompania amerikane thuhet se do të sjellë tri madhësi të ekraneve në telefonin e ri, 4.7-inç, 5.5-inç dhe 5-inç, raporton “Nikkei”, transmeton koha.net. Kjo nuk është hera e

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu