Ja si ta zbulosh kush po të telefonon me numër privat

Ja si ta zbulosh kush po të telefonon me numër privat

Të gjithë ne jemi ndjerë të bezdisur të paktën një herë nga një telefonatë pa numër. Dikush, i cili nuk ka as emër dhe as figurë, por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni apo

Lexo tërë artikullin
Do të ketë plus 4 “Avatar”

Do të ketë plus 4 “Avatar”

Avatar, filmi i suksesshëm i vitit 2009 që është më fitimprurësi në historinë e kinematografisë, do të pasohet edhe nga 4 filma të tjerë. Lajmin e bëri të ditur vetë regjisori James Cameron. 61-vjeçari tha se pasi u takua me

Lexo tërë artikullin
WhatsApp kodon mesazhet

WhatsApp kodon mesazhet

Prej mëse një muaj e gjysëm lajm i ditës për Silicon Valley ka qënë beteja mes Apple dhe FBI lidhur me zhbllokimin e iPhone të një prej terroristëve të San Bernardinos. Por lajmin kryesor sot e bën WhatsApp, tashmë në

Lexo tërë artikullin
Çfarë duhet të dini për Messenger?

Çfarë duhet të dini për Messenger?

Kush përdor Messenger e Facebook? Vetë kompania do tju përgjigjej se çdo muaj janë 800 milionë përdorues aktivë dhe dërgohen plot 9.5 miliardë foto. Zakonisht ai përdoret për njerëzit që nuk kanë numrat e telefonit të njëri-tjetrit. Por ja disa

Lexo tërë artikullin
SHBA, si të parandalohen sulmet terroriste

SHBA, si të parandalohen sulmet terroriste

Në SHBA një ligjvënëse propozon që krahas regjistrimit me kartë identiteti kur blen një kartë SIM, të kryhet e njëjta procedurë edhe për një telefon të lirë. Kjo, sipas saj, për të parandaluar që këto lloj telefonësh të përdoren anonimisht.

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat