Facebook nxjerr Projektin Gazetaresk

Facebook nxjerr Projektin Gazetaresk

Facebook intensifikon luftën ndaj lajmeve false dhe forcon lidhjet me mediat për të ndihmuar në rritjen e audiencës së tyre dhe për të promovuar përmbajtje me cilësi në rrjet. Rrjeti social ka nisur një iniciativë të re, të quajtur “Projekti

Lexo tërë artikullin
Ish-punonjësit padisin Microsoft

Ish-punonjësit padisin Microsoft

Dy ish-punonjës të Microsoft kanë paditur kompaninë me akuzën se nuk ka bërë mjaftueshëm për të mbrojtur shëndetin e tyre mendor. Henry Soto dhe Greg Blauert janë diagnostikuar me stres post-traumatik, njohur si PTSD dhe pretendojnë se kjo sëmundje u

Lexo tërë artikullin
A duhet të ndalohen lajmet e gënjeshtërta në mediet sociale?

A duhet të ndalohen lajmet e gënjeshtërta në mediet sociale?

Shkencëtarët paralajmërojnë, politikanët ndalojnë, juristët e botës digjitale protestojnë – dhe rrjetet sociale nuk dinë kujt t’ia prishin e kujt t’ia ndreqin. Ekspertët: Psikologët kanë studiuar se për sa kohë qarkullojnë në shoqëri lajmet e gënjeshtërta dhe janë njëzëri të

Lexo tërë artikullin
Dhe në videot e Facebook do të ketë reklama

Dhe në videot e Facebook do të ketë reklama

Facebook kërkon të bëjë para edhe me videot. Sipas ReCode rrjeti social po punon mbi futjen e reklamave në mes të videove që shihen në platformë, që do të shpërnndahen nga editorët. Ndryshe nga YouTube, që tregon reklamat në fillim

Lexo tërë artikullin
KE forcon sigurinë online

KE forcon sigurinë online

Komisioni Europian ka propozuar rregulla të reja për të përforcuar sigurinë në komunikimet elektronike, rregulla që thotë gjithashtu se hapin mundësi të reja për bizneset. Ndryshimet prekin të gjitha platformat e komunikimeve elektronike dhe digjitale, që nga ato tradicionale dhe

Lexo tërë artikullin
Yahoo! ndërron emër

Yahoo! ndërron emër

Yahoo! ndryshon emër, dhe revolucionarizohet me daljen nga skena të administratores së deleguar Marissa Mayer dhe bashkëthemeluesit David Filo, teksa pritet finalizimi i tratativave me Verizon Communications. Yahoo do të quhet Altaba, dhe do të punojë si një shoqëri investimesh,

Lexo tërë artikullin
A është ky Samsung Galaxy S8?

A është ky Samsung Galaxy S8?

Një foto po qarkullon orët e fundit “online” dhe thuhet se bëhet fjalë për foton e Samsungut të ri S8. E postuar në një blog kinez, “smartphone” i ri nuk ka buton në fund të tij. Për dashamirësit e Samsungut,

Lexo tërë artikullin
Apple mendon të ‘rikthehet’ në atdhe

Apple mendon të ‘rikthehet’ në atdhe

Një ndër premtimet më të mëdha të Donald Trump është rikthimi i prodhimit në tokën amerikane të dhjetra kompanive që kanë ‘emigruar’ kryesisht në Kinë dhe vende të tjera të Azisë Lindore për të përfituar nga krahu i lirë i

Lexo tërë artikullin
Një aplikacion për të lajmëruar shoferët e tjerë

Një aplikacion për të lajmëruar shoferët e tjerë

Shoferët në San Francisco, Manhattan dhe Tel Aviv shumë shpejt do të kenë një aplikacion në dispozicion që i lajmëron shoferët pas tij për ndonjë rrezik në rrugë. Nexar Ltd, një program izrealit, aplikacioni i të cilit regjsitron video nga

Lexo tërë artikullin
iPhone 8 do karikohet me WiFi

iPhone 8 do karikohet me WiFi

Një numër i madh kompanish telefonike janë përpjekur ta risjellin këtë teknologji tek smartphonët e tyre por kompania gjigante Apple është një hap para. Sipas raportimeve, Apple do e paraqesë këtë risi tek telefoni i fundit i prodhuar prej tij,

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-1°
light snow
humidity: 86%
wind: 1m/s ESE
H -2 • L -5
-4°
Tue
-6°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
-1°
Sat