Bojkotim i zgjedhjeve të ardhshme?

Bojkotim i zgjedhjeve të ardhshme?

Aleanca për Shqiptarët u bëri thirrje partive shqiptare ti bojkotojnë zgjedhjet eventuale parlamentare nëse asnjë subjekt politik maqedonas nuk e pranon platformën me shtatë kërkesat dhe nuk siguron shumicë paralamentare, transmeton FLAKA.mk

Ziadin Sela thotë se tani është koha kur duhet të zgjidhen të gjitha çështjet që i tangojnë shqiptarët në kundërtën kriza politike do të marrë edhe më shumë kthesë. Nga BESA thonë se nuk kanë marrë ftesë nga mandatari Gruevski prë të biseduar për qeverinë, por edhe sikur të marrin, thonë se do të refuzojnë bashkëpunim me politikanët kriminel.

“Ahmeti dhe Gruevski kanë skenarë të dakordësuar të aktrojnë se bisedojnë, që në fund edhe të dyja palët të deklarohen për patriotë të mëdhenjë të cilët nuk bëjnë lëshime, blejnë kohë, kurse daljen nga kriza e shohin në zgjedhje të reja”, thonë nga BESA. FLAKA.mk

 

Postuar më: 11 Janar 2017, 20:33
Abedin Bilalli
Lindi në vitin 1984 në qytetin e Gostivarit. Në vitin 2011 mbaroi studimet për gazetari në Universitetin e Tetovës. Nga viti 2013 punon si gazetar aktiv dhe është anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë.

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu