Kthehu në faqen kryesore

Postime nga Salije Sadiku

Kërçovari 27 vjeç, ka goditur qenin në autostradën Tetovë – Shkup ka dëme matriale!

Kërçovari 27 vjeç, ka goditur qenin në autostradën Tetovë – Shkup ka dëme matriale!

Tre aksidente trafiku për shkak të kushteve të pasigurta në rrugë kanë ndodhur dje dhe sot në autostradën dhe rrugën rajonale Tetovë – Shkup, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë. Në të njejtën autostradë, por në afërsi të mbikalimit të Dobarskut

Lexo tërë artikullin
Tre persona që kanë kërkuar azil në Kroaci kanë përdhunuar 22 vjeçare

Tre persona që kanë kërkuar azil në Kroaci kanë përdhunuar 22 vjeçare

Tre persona nga Bosnja dhe Hercegovina, Siria dhe Maqedonia që kanë kërkuar azil në Kroaci, janë arrestuar sepse se në Zagreb kanë dehur dhe kanë përdhunuar 22 vjeçaren, njoftojnë disa media. Policia ka paraqitur padi penale përdhunim kundër 40 vjeçarit

Lexo tërë artikullin
Nxënësit e Shkupit sulmojnë me thika nxënësit e Tetovës në Kodrën e Diellit

Nxënësit e Shkupit sulmojnë me thika nxënësit e Tetovës në Kodrën e Diellit

Disa nxënës të shkollave të Shkupit i kanë sulmuar nxënësit e Tetovës me thika. Siç mëson portali TetovaSot disa nxënës nga Shkupi me thika kanë sulmuar nxënësit e shkollës fillore të Tetovës, ku më pas i kanë goditur me shkelma

Lexo tërë artikullin
U harrua ndotja e ajrit, të gjithë syt të kthyer kah kriza politike

U harrua ndotja e ajrit, të gjithë syt të kthyer kah kriza politike

Ndotja e ajrit ka qenë problemi më i madh me të cilin janë përballur disa qytete të Maqedonisë së fundmi, por që kur u mbjatën zgjedhjet e 11 dhjetorit dhe vendi hyri në krizë më të thellë politike kjo qështje

Lexo tërë artikullin
PSP-ja ka hyrë edhe tek Televizioni Kanal 5 !

PSP-ja ka hyrë edhe tek Televizioni Kanal 5 !

24 Vesti mëson se PSP-ja javën e kaluar ka hyrë në Televizioni Kanal 5, thuhet gjojase PSP-ja nuk ka hyrë të ndjek punën e televizionit por firmat të tjera me të cilat bashkëpunon ky televizon dhe te cilat janë në

Lexo tërë artikullin
Maqedoni: Rritet numri i personave me arsim të lartë

Maqedoni: Rritet numri i personave me arsim të lartë

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) njofton se numri i shtetasve të Maqedonisë të cilët kanë shfrytëzuar benefitet nga projekti 30/35 i cili tanimë për shtatë vite zbatohet në katër universitete shtetërore të Republikës së Maqedonisë është 2.000, transmeton Anadolu

Lexo tërë artikullin
Ulet niveli i ujit edhe në lumin “Drini i zi”

Ulet niveli i ujit edhe në lumin “Drini i zi”

Ulet niveli i ujit edhe në lumin “Drini i zi”, mesatarja për muajin shkurt është 123 cm, kurse në shtatë ditët e fundit niveli i Drinit ka lëvizur mes 12 dhe 20 cm. Nga ana tjetër dyfish është ulur niveli

Lexo tërë artikullin
Edhe Dibër, protesta kundër EVN-së

Edhe Dibër, protesta kundër EVN-së

Edhe dibranët dolën në protesta kundër EVN-së me një ultimatum dhjetëditor për plotësimin e kërkesave të tyre, informon Agjencia e Lajmeve Flaka. Të organizuar nga Shoqata “Një dollar për Dibrën”, dibranët protestuan kundër çmimit të larta të faturave, heqjes së

Lexo tërë artikullin
Milaim Zeka: Agjenti maqedon Tomanov ka deklaruar me 20 milion dollar e destabilizoj Shqipërinë e Kosovën

Milaim Zeka: Agjenti maqedon Tomanov ka deklaruar me 20 milion dollar e destabilizoj Shqipërinë e Kosovën

Gazetari Milaim Zeka shkruan se agjenti maqedonas Tomanov ka deklaruar se me 20 milion dollar gjithmonë mund ta destabilizoje Shqipërinë dhe Kosovën, transmeton Tetova1, përcjëllë Agjencia Flaka.info “Kam shkruar vite me pare, se si nje agjent serb, me origjine maqedone,

Lexo tërë artikullin
Nënkryetarë dhe anëtarë të kryesisë por edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, janë mbledhur në Reçicë të Tetovës/VIDEO/

Nënkryetarë dhe anëtarë të kryesisë por edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, janë mbledhur në Reçicë të Tetovës/VIDEO/

 Nënkryetarë dhe anëtarë të kryesisë por edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, janë mbledhur në Reçicë të Tetovës për të diskutuar në lidhje me përgjigjet që morën nga oferta që ia bënë Zaevit për zbatimin e dygjuhësisë në nivel nacional,

Lexo tërë artikullin