Kthehu në faqen kryesore

Postime nga Redaksia Flaka

Opozita nuk i pranon gjetjet e Komisionit, vazhdon kundërshtimin e demarkacionit

Opozita nuk i pranon gjetjet e Komisionit, vazhdon kundërshtimin e demarkacionit

Prezantimi i gjetjeve të Komisionit shtetëror për matjen e territorit, sipas të cilave, Kosova nuk ka humbur territor me marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nuk i ka zbutur tensionet pushtet – opozitë në lidhje me këtë

Lexo tërë artikullin
Nuhiu në mesin e besimtarëve Isam në Shtip | FOTO

Nuhiu në mesin e besimtarëve Isam në Shtip | FOTO

Me kërkesë të qytetarëve të përkatësive të ndryshme etnike të besimit islam të qytetit të Shtipit, ministri Agim Nuhiu ka vizituar këtë lokalitet i shoqëruar me efektivin e policisë për konceptin Community policing – Policimi në bashkësi! “Vlerat e përbashkëta

Lexo tërë artikullin
Zvicër, ka ndërruar jetë i riu nga Gostivari

Zvicër, ka ndërruar jetë i riu nga Gostivari

Agjencia e Lajmeve Flaka mëson që 29 vjeçari nga Gostivari i plagosur rënd me armë zjari paraditën e djeshme nga ana e vjehrit të tij, u është nënshtruar plagëve dhe ka ndërruar jetë.  Lajmi konfirmohet nga familjarë të viktimës të

Lexo tërë artikullin
Gostivarasi plagoset rëndë nga vjehrri i tij në Zvicër | FOTO

Gostivarasi plagoset rëndë nga vjehrri i tij në Zvicër | FOTO

Paraditen e djeshme, rreth orës 10.45 në qytezën Gerlafingen të Kantonit Solothurn, një person 29 vjeçar është qëlluar dhe plagosur rëndë me armë zjarri nga vjehrri i tij, 54 vjeçar. Dorasi është vetëdorëzuar në polici, shkruan 20minuten.ch. I plagosuri, për

Lexo tërë artikullin
Portalb: “Posta e Maqedonisë” furnizohen me 7 automjete të reja me vlerë 172.127 euro

Portalb: “Posta e Maqedonisë” furnizohen me 7 automjete të reja me vlerë 172.127 euro

“Posta e Maqedonisë” është furnizuar edhe me 7 automjete të reja me vlerë prej 172.127 euro, ose mesatarisht ka paguar nga 24.500 euro për automobil, transmeton Portalb.mk. Prokurimi është kryer përpara një muaji, ndërkaq dy marrëveshjet e nënshkruara janë publikuar

Lexo tërë artikullin
Niveli i Liqenit të Ohrit është dy centimetra mbi minimumin e  lejuar

Niveli i Liqenit të Ohrit është dy centimetra mbi minimumin e lejuar

Niveli i Liqenit të Ohrit është dy centimetra mbi minimumin e  lejuar, ndërsa dukshëm është ulur niveli i ujit në lumin Drini i Zi afër Llozhanit, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Nga atje theksojnë se niveli mesatar i ujit për

Lexo tërë artikullin
Maqedoni, trenat edhe sot nuk qarkullojnë

Maqedoni, trenat edhe sot nuk qarkullojnë

Qarkullimi hekurudhor në Maqedoni ende është në ndërprerje të tërësishme për shkak të protestës së të punësuarve të cilët kërkojnë pagesë të tërësishme të pagës së janarit. Nga Stacioni hekurudhor në Shkup informojnë se edhe sot nuk qarkullojnë trenat për

Lexo tërë artikullin
Të shtunën do të protestohet kundër EVN-së

Të shtunën do të protestohet kundër EVN-së

“Ju informojmë se më ditën 24.02.2017 do të mbahet protestë në Shkup dhe Tetovë kundër EVN-ës!”, shënon fillimi i thirrjes nga Këshillat qytetare të Shkupit dhe Tetovës për opinion, transmeton Flaka.  “Në Shkup mblidhemi te Çairçanja prej orë 13h00 dhe do

Lexo tërë artikullin
Nga Sllovenia drejt Maqedonisë hashash përmes shërbimeve postare | FOTO

Nga Sllovenia drejt Maqedonisë hashash përmes shërbimeve postare | FOTO

Në aeroportin e Shkupit, doganierët kanë ndaluar tentimin për dërgimin në Maqedoni të 1 kilogram drogë të llojit “Hashash – Smola”, njofton Flaka nga burime brenda Doganave të Maqedonisë. Veçori paraqitet forma e tentimit. Nga Sllovenia ka ardhur permes Postës

Lexo tërë artikullin
Tetovë, aksidentohet 16 vjeçarja

Tetovë, aksidentohet 16 vjeçarja

Dje në ora shtatë të darkës në kryqëzimin mes rrugëve “Vëllezërit Miladinovi”, dhe “Blagoja Toska”, në Tetovë ka ndodhur një aksident trafiku mes një vetura dhe një këmbësoreje, njofton Agjencia e Lajmeve Flaka.  Vetura e markës “Tojota” me regjistrim të Zvicrës që

Lexo tërë artikullin