7 policë në “tapet” (VIDEO)

7 policë në “tapet” (VIDEO)

Pamjet në video tregojnë momentet e pabesueshme kur një ish-kampion olimpik në mundje arrin të prapsë 7 agjentë të mirëpërgatitur të policisë ukrainase që përpiqeshin ta arrestonin.

Vyacheslav Oliynyk, i cili dekada më parë fitoi zemrat e tifozëve kur mori një medalje të artë për Ukrainën në Lojërat Olimpike në Atlanta, i rezistoi përkohësisht gazit lotsjellësh dhe shkopinjve të gomës nga polcët në Kiev.

Festa e 50-vjetorit për ish-kampionin Oliynyk nuk u mbyll ashtu si duhet pasi ai u gjakos dhe u dëmtua në fytyrë ndërsa përpiqej të evitonte ndërhyrjen e forcave të sigurisë.

Këto të fundit e ndaluan pasi ishte i dehur në drejtimin e një makine, por vuajtën më shumë se parashikimi për ta arrestuar, madje u desh që mundësi olimpik të dorëzohej.

Postuar më: 1 Maj 2016, 23:08
Redaksia Flaka
Agjencia e Lajmeve Flaka filloi me punë në Prill të vitit 2016. Për një kohë relativisht të shkurtër angazhoi gazetarë të mirënjohur dhe me përvojë të gjatë në gazetari. Flaka tashmë është një emër i njohur në tregun mediatik në Maqedoni dhe jo vetëm.

LAJME NGA MAQEDONIA

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA