Femrat kundër Trump, protesta në shumë vende të botës

Femrat kundër Trump, protesta në shumë vende të botës

Tre martesa dhe dy divorce nuk janë detyrimisht tregues se e ke të vështirë të gjesh gjuhën me femrat, por një farë hije dyshimi e lënë. Duket se këtë mendim kanë me miliona femra në botë që të shtunën protestuan

Lexo tërë artikullin
21 Janari, Rama: Drejtësia më pranë se kurrë. Rigjykim pas reformës

21 Janari, Rama: Drejtësia më pranë se kurrë. Rigjykim pas reformës

Në 6-vjetorin e 21 Janarit, Kryeministri Edi Rama u shpreh se sot drejtësia për katër vrasjet në bulevard është më afër se kurrë dhe kjo falë reformës në drejtësi. “21 Janari është një nga ato momentet në historinë e një

Lexo tërë artikullin
11 vjet pa ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova

11 vjet pa ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova ishte zgjedhur presidenti i parë i Kosovës gjatë votimeve të mbajtura në vitet e 90-ta, ndërsa edhe pas luftës është zgjedhur po ashtu presidenti i parë i vendit. Sot më 21 janar janë bërë 11 vjet që nga

Lexo tërë artikullin
Për lirinë e Haradinajt u protestua edhe njëherë në Colmar

Për lirinë e Haradinajt u protestua edhe njëherë në Colmar

Oratorët u bëjnë thirrje organeve shtetërore përkatëse të Francës që të respektojnë shtetin e së drejtës, të mos manipulohen nga propagandat e Serbisë dhe të mos njollosin imazhin, luftën e drejtë të Kosovës për liri dhe demokraci Siç është paralajmëruar,

Lexo tërë artikullin
13 shqiptarë, kandidatë për Kuvendin e të Huajve të Munihut

13 shqiptarë, kandidatë për Kuvendin e të Huajve të Munihut

Deri më tani përfaqësimi ynë në krahasim me komunitetet tjera si: grek, serb, turk etj. ka qenë shumë i vogël, kur dihet se si komunitet, jemi të shumtë në numër. Nesër, më 22 01 2017 (e dielë), në Munih mbahen

Lexo tërë artikullin
Ndodh edhe kjo, zjarr në një shtëpi të braktisur!

Ndodh edhe kjo, zjarr në një shtëpi të braktisur!

Zjarr në një shtëpi të braktisur në Shkup, në rrugën “8 Marsi”, ka shpërthyer dje mbrëma rreth orës 20 nga shkaqe akoma të panjohura. Sipas MPB-së, janë djegur konstruksioni i çatisë së shtëpisë dhe hapësirat, por nuk janë përfshirë objekte

Lexo tërë artikullin
59 vjeçari me iniciale M.S. ka ndërruar jetë sot në burgun e Idizovës.

59 vjeçari me iniciale M.S. ka ndërruar jetë sot në burgun e Idizovës.

Lajmin për TV21 e konfirmuan Ministria e Punëve të Brendshme nga ku than se rreth orës 16:00 është konfirmuar vdekja e personit në fjalë. I njëjti ishte ankuar më parë për dhimbje në gjoks, ndërsa pas një kohe të shkurt

Lexo tërë artikullin
Ftohtë pritet të jetë edhe javën e ardhshme

Ftohtë pritet të jetë edhe javën e ardhshme

Me temperatura të ulëta të mëngjesit nga minus 15 deri në temperaturën më të lartë të ditës 5 gradë celsius do ta përcjellim edhe këtë javë. Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, thonë se nesër në vendin tonë do të mbizotërojë

Lexo tërë artikullin
Reagon Ministria e Kulturës ndaj deklaratës së Robert Allgjoçovski nga LSDM-ja

Reagon Ministria e Kulturës ndaj deklaratës së Robert Allgjoçovski nga LSDM-ja

“Edhe këtë vit Allagjozovski tregoi mosnjohje elementare të procedurave ligjore në shtetin tonë, diçka që i bëjmë thirrje që tu kushtojë vëmendje në të ardhmen. Potencojmë se programi vjetorë i Ministrisë së Kulturës është sjellur në pajtim me rregullat ligjore

Lexo tërë artikullin
Zvicër, 50-vjeçari nga Maqedonia vdes në aksident

Zvicër, 50-vjeçari nga Maqedonia vdes në aksident

Një 50-vjeçar nga Maqedonia ka humbur jetën në një aksident rrugor të ndodhur në orët e pasdites të së premtes në Büsserach të Solothurnit, shkrun Albinfo.ch,transmeton Flaka.info Një 27-vjeçar me origjinë nga Maqedonia në drejtim të Büsserach në Solothurn ka

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA

Gostivar
-13°
clear sky
humidity: 78%
wind: 1m/s WNW
H -13 • L -13
-6°
Sun
-8°
Mon
-6°
Tue
-6°
Wed
-8°
Thu