Koço Kokëdhima: PS në situatën më të keqe historike, nuk merr dot as 60 mandate

Koço Kokëdhima: PS në situatën më të keqe historike, nuk merr dot as 60 mandate

Nga qyteti i Fierit, ish­ deputeti, Koço Kokëdhima deklaron se PS­ja rrezikon të humbasë në zgjedhjet e 18 qershorit, pasi sipas tij nuk merr dot as 60 mandate. “Por edhe pse kjo është e vërtetë, ajo reduktohet e zvogëlohet çdo

Lexo tërë artikullin
A do të dalë LSI në opozitë pas deklaratës së Edi Ramës? Ja çfarë thotë Petrit Vasili

A do të dalë LSI në opozitë pas deklaratës së Edi Ramës? Ja çfarë thotë Petrit Vasili

Në mbledhjen e kryesisë së PS, Edi Rama deklaroi se Partia Socialiste mund t’i mbledhë 71 deputetë, duke i kthyer kështu përgjigje Ilir Metës që tha se LSI do dalë në opozitë kur PS të marrë një numër të tillë

Lexo tërë artikullin
Watfordi i Behramit mposht Arsenalin e Mustafit e Xhakës

Watfordi i Behramit mposht Arsenalin e Mustafit e Xhakës

Watford ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Arsenalit me rezultat 1:2. Arsenal ka marrë një goditje të rëndë në luftën drejt titullit të Premierligës, pasi është mposhtur në Emirates nga Watford 2:1. Golat për Watfordin në këtë ndeshje u shënuan

Lexo tërë artikullin
Inter bie në momentin më të mirë, Lacio në gjysmëfinale të Kupës

Inter bie në momentin më të mirë, Lacio në gjysmëfinale të Kupës

Një përballje e fortë u luajtën në Kupën e Italisë me Lacion që shkaktoi surprizë në fitoren 1-2 në “San Siro” kundër Interit. Zikaltërit u ndalën në momentin më të bukur sprintin e tyre pozitiv, pasi me këtë disfatë largohen

Lexo tërë artikullin
Liverpool-Chelsea, spektakël pa fitues

Liverpool-Chelsea, spektakël pa fitues

E martë jo e zakonshme futbolli për kampionatin anglez, por kjo nuk i pengoi 14 ekipe të Premier Ligës që të japin spektakël në fushë. Sfida kryesore mes Liverpool-it dhe Chelsea-s u mbyll në barazim 1-1, duke mos e ndryshuar

Lexo tërë artikullin
Austri, ndalohet perçja në vende publike

Austri, ndalohet perçja në vende publike

Koalicioni qeverisës në Austri vendosi ndalimin e perçes në vendet publike, si gjykata apo shkolla, e po shqyrton gjithashtu mundësinë e masave për punonjësit shtetërorë, që mbajnë në vendet e punës shami koke e simbole të tjera fetare. Lëvizja e

Lexo tërë artikullin
Ukraina planifikon evakuimin e qytetit pranë vijës së frontit

Ukraina planifikon evakuimin e qytetit pranë vijës së frontit

Autoritetet ukrainase po përgatiten për evakuimin e mundshëm të qytetit Avdiivka, i cili gjendet në vijën e frontit, pas përshkallëzimit të luftimeve me rebelët prorusë. Nëse urdhërohet evakuimi, ushtria është në gjendje të largojë prej qytetit 8.000 njerëz në ditë,

Lexo tërë artikullin
Ish-këshilltari i Nixonit: Presidenca e Trumpit do të mbyllet me fatkeqësi

Ish-këshilltari i Nixonit: Presidenca e Trumpit do të mbyllet me fatkeqësi

Ish-këshilltari i presidentit Richard Nixon, i vetmi që është dorëhequr nga kreu i Shtëpisë së Bardhë, paralajmëron se mandati i Donald Trumpit do të përmbyllet me fatkeqësi. John Dean, avokati të cilin FBI-ja e ka përshkruar si “kryemanipulatorin e fshehjes”

Lexo tërë artikullin
Interkonjeksioni, Prishtina: Të penalizohet Serbia

Interkonjeksioni, Prishtina: Të penalizohet Serbia

I pyetur mbi bllokimin e linjës së interkonjeksionit Kosovë-Shqipëri, zëvendësministri i Energjisë së Kosovës thotë se Prishtina i ka kërkuar Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë në Vjenë të penalizojë Serbinë. Ngërçi që mban peng autostradën energjetike është mosnjohja e Operatorit

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Muri në Mitrovicë, çështje e brendshme

Thaçi: Muri në Mitrovicë, çështje e brendshme

Një ditë para takimit të dytë në nivel presidentësh dhe kryeministrash në Bruksel, kreu i shtetit të Kosovës, Hashim Thaçi tha se muri i ngritur nga serbët në veri të vendit nuk do të diskutohet me autoritetet e Beogradit sepse

Lexo tërë artikullin

LAJME NGA MAQEDONIA

PUBLICITET

FOTO LAJM

FACEBOOK FLAKA